TAG Heuer představuje Autavia Isograph

Švýcarská značka TAG Heuer se postarala o jedno z velkých překvapení na uplynulém veletrhu Baselworld 2019. Jde o technologickou novinku nazvanou Isograph u modelové řady Autavia.

Jedná se o využití karbonu při výrobě vlásku. Tato důležitá součást hodinového strojku se tradičně vyrábí z oceli. Díky karbonu je vlásek odolný vůči působení zemské gravitace, lépe odolává otřesům a působení magnetického záření. Proto název Isograph – Iso v řečtině znamená rovný, nebo také stabilní a konzistentní pohyb.

Modely v této řadě mají shodně velké pouzdro o šířce 42 mm. Srdcem je pak automatický strojek. Vybírat je možné různě barevné varianty ciferníků s řemínkem koženým nebo z ušlechtilé oceli. Řemínky lze snadno a dobře vyměnit. Ručičky i číslice mají na sobě vrstvu Super-Luminova, která umožňuje dobrou čitelnost i za zhoršených světelných podmínek. Nechybí ani datumovka.

Historie označení Autavia sahá až do 30. let, kdy firma Heuer představila palubní časomíru jak pro auta, tak pro letadla. Stejnojmenné hodinky spatřily světlo světa až o 30 let později, tedy v roce 1962.

Nové modely hodinek TAG Heuer Autavia budou dostupné v butiku Carollinum v jarních měsících roku 2020.

Model - reference: WBE5111.FC8267, WBE5112.FC8266, WBE5110.FC8266 a WBE5112.EB0173

Kalibr: Automatický strojek Calibr Heuer 5

Průměr pouzdra: 42 mm

Voděodolnost: 100 m

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu