TAG Heuer Autavia: Čas nadešel

Hodinky Autavia mají za sebou trnitou cestu. Po loňském boji o supervlásek si prošly další velkou výzvou, tentokrát od pandemie. V našem butiku Carollinum čekají na nadšené ovace už od půlky března a my jsme rádi, že vám je v nejbližších dnech konečně osobně představíme. Stojí totiž za to!

Text: Kateřina Daňková

Hodinky Autavia jsou výrazné, esteticky vyvážené, řečí mladých lidí by se o nich dalo říct, že jsou neuvěřitelně cool. Nicméně i když působí současně a moderně, nesou poslání historie.

Kořeny modelu sahají do 30. let minulého století. Původně totiž název Autavia od Heuer sloužil pro označení palubní časomíry, která letcům i motoristům pomáhala určovat přesný čas – ostatně název je spojením slov AUTomotive a AVIAtion. V roce 1962 si styl a jméno těchto profesionálních hodin půjčil Jack Heuer pro svůj první náramkový chronograf. Dokázal jej dovést k nevídané designové čistotě a nekompromisně usiloval o maximální funkčnost. Výsledek? Chronograf, který je dodnes v podobě vintage hodinek v hledáčku mnoha sběratelů. Hodinky se vyráběly až do roku 1985 a po dlouhé pauze se v roce 2017 objevily v limitované edici. Autavie byly v nejlepší formě!

Vývoj hodinek Autavia od třicátých let do současnosti


Nejnovější model roku 2019 TAG Heuer Autavia Calibre 5 Chronometer přišel na rozdíl od svého předchůdce o chronograf a kouzlo automobilismu tentokrát odsouvá k výšinám. Hodinky jsou totiž obdařeny korunkou, jakou mají obvykle pilotky. Luneta je otočná a až na výjimky koresponduje barevně s číselníkem. Tomu dominují výrazné arabské číslice, místo šestky najdeme aperturu data. Číselník se od středu ke krajům ztmavuje... Efektní způsob, jak s každým pohledem přitáhnout vaši pozornost. Celkem bylo představeno pět různých referencí v oceli a dvě v bronzovém pouzdře, barevné varianty číselníků přes módní zelenou a modrou doplňují snadno vyměnitelné řemínky a tahy. Uvnitř 42mm pouzdra pracuje automatický strojek Calibre 5, jde o přesný chronometr certifikovaný COSC, s rezervou chodu 38 hodin.

Model Autavia, na jehož počátku stálo odvážné spojení vlastností leteckých a motoristických hodinek, schopnost překračovat hranice a podřídit každý detail celku, se proměnil v čase. Na prozatímním konci, zasazeném v přítomnosti, stojí model TAG Heuer Autavia Calibre 5 Chronometer v sedmi různých variantách. Která se vám líbí nejvíce?

Technická specifikace:

Reference v oceli: WBE5116.FC8266, WBE5114.FC8266, WBE5115.FC8267, WBE5116.EB0173, WBE5114.EB0173

Reference v bronzu: WBE5191.FC8276, WBE5190.FC8268

Strojek: automatický strojek Calibre 5, chronometr COSC

Funkce: hodiny, minuty, sekundy, datum

Pouzdro: ocelové/bronzové, průměr 42 mm, vodotěsnost 100 m, obousměrně otočná luneta

Číselník: černý/šedý/modrý v ocelovém pouzdře, zelený/hnědý v bronzovém pouzdře, arabské číslice a ručky Super-LumiNova

Řemínek/náramek: kožený řemínek s trnovou sponou, ocelový tah v balení s NATO páskem

Hodinky TAG Heuer jsou k dostání v butiku Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu