Sběratelská edice TAG Heuer Carrera Montreal plná barev

Hravá kombinace moderního chronografu Carrera a prvků historického modelu Heuer Montreal z roku 1972 zaujme unikátními detaily. Proč si tento limitovaný kus pořídit do sbírky? 

Možnost nosit tyto hodinky bude mít jen tisícovka nadšenců po celém světě. Hravě barevný číselník převzaly z původní kolekce Heuer Montreal, podobu a strojek mají z dnešního chronografu Carrera. Jde o další pozoruhodnou limitovanou edici, kterou značka TAG Heuer uvedla k letošnímu sto šedesátému výročí svého založení.

Když před téměř padesáti roky hodinářská firma Jacka Heuera prezentovala svůj chronograf Montreal, jednalo se o hodinky nepřehlédnutelné hned z několika důvodů. Masivní pouzdro polštářkového tvaru, oblíbeného v sedmdesátých letech, objímalo kontrastní číselník, jehož proporce definovaly dva sčítače chronografu, velká tachymetrická a pulzometrická stupnice a vystouplé hodinové indexy. Ty po obvodu spojovala sekundová škála (mimochodem s přesností 0,2 vteřiny). Kontrastní červené ručky již jen dotvářely barvami hýřící podobu chronografů osazených mechanikou Calibre 12. Ve své době šlo o novou generaci, jež nastupovala po úspěchu modelů Autavia, Carrera a Monaco. I montrealy si u zákazníků získaly popularitu, jejich produkce však byla dočasná, proto se tyto originální kousky dnes staly vyhledávanými mezi sběrateli.

Stejný vývoj lze možná čekat u aktuální novinky, jejíž celé jméno zní TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02 – 160 Years Montreal Limited Edition. Unikátní časomíra o velikosti 39 milimetrů přebírá z historické linie chronografů převážně designové prvky. Použití strojku z modelu Carrera znamená, že hodinky mají o jeden subčíselník více, datumovka byla vynechána, aby proporce novinky zůstaly souměrné. Nejde tedy o klasickou reedici – spíše o kombinaci toho nejlepšího z carerry s radostnými barvami a hravými detaily, jež našly vizuální inspiraci u chronografu Montreal.

A proč tolik výrazných odstínů? V sedmdesátých letech byly takové designy hodinek trendy – v té době se totiž mohly nově používat kolorované luminiscenční materiály, což odstartovalo vlnu barevné kreativity i v oblasti hodinářského umění. Originální předloha White Heuer Montreal, reference 110503W, měla bílý číselník s černými sčítači opatřenými zajímavým detailem. Najdeme jej proto i v aktuální limitované edici: z matně opalinového číselníku vizuálně vystupují azurově modrý subčíselník malé sekundovky a dva sčítače chronografu – právě ten minutový obsahuje navíc žlutou luminiscenční vrstvu mezi pozicemi 1 až 5, 10 až 15 a 20 až 25. Malý detail tak ještě víc oživuje atraktivní „modrou panda kombinaci“ bílé a zářivě azurové.

Strojek limitované novinky, moderní manufakturní Calibre Heuer 02, patří mezi to nejkvalitnější ze současné produkce značky. Sestavený je ze 168 součástek, vyniká až 80hodinovou rezervou chodu, výškou jen 6,95 milimetru a precizními stopkami. Hodinky z leštěné nerezové oceli jsou doplněny o modrý řemínek z kůže aligátora, chrání je safírové sklíčko. Ale to není vše, čím tato limitka zaujme.

Jeden z dalších důvodů, který potěší oko každého příznivce hodinařiny, je pohled na zadní stranu hodinek. Průhledem skrz safírové dýnko můžete obdivovat chod in-house strojku, úchvatný je především jeho rotor, připomínající tvar volantu, s logem 160. výročí. Jak se říká, dokonalost se skrývá v detailu.

Velmi rádi vám tento sběratelský počin předvedeme v našem butiku Carollinum.

Technická specifikace:

TAG Heuer Carrera Calibre Heuer 02 – 160 Years Montreal Limited Edition

Reference: CBK221C.FC6488

Pouzdro: matná leštěná nerezová ocel, průměr 39 milimetrů, safírové sklíčko s dvojitou antireflexní úpravou, safírové sklíčko na zadní straně s průhledem do strojku, voděodolnost do 100 metrů (10 bar)

Strojek: in-house automat Calibre Heuer 02 s funkcí chronografu, 168 součástek, frekvence 28 800 kyvů/hod, až 80 hodin rezervy chodu

Číselník: opalinový s modrými subčíselníky – sčítač minut na pozici tři s částečnou luminiscenční úpravou, sekundovka na pozici šest, hodinový sčítač na chronografu na pozici devět, rhodiovaná minutová a hodinová ručka se žlutým luminiscenčním povrchem Super-LumiNova, červeně lakovaná sekundovka chronografu, logo Heuer a nápis Carrera Swiss

Řemínek: modrý z aligátoří kůže, ocelová překlápěcí spona s dvojitou bezpečnostní pojistkou a logem Heuer

Limitovaná edice 1000 kusů, speciální dárkové balení 

Vybráno z Carollinum magazínu