Rolex představuje hodinky pro rok 2014

Inovace potápěčských hodinek Sea-Dweller i ostatní novinky Rolex představené na veletrhu v Basileji Vás nadchnou. Vaší pozornosti by však nemělo uniknout ani světové prvenství hodinek GMT-Master II, dosažené díky jednodílné červeno-modré keramické lunetě.

Hodinky Rolex Oyster Perpetual GMT-Master II

Hodinky Oyster Perpetual GMT-Master II

Jedny z nejslavnějších sportovních hodinek, Rolex GMT-Master II s červeno-modrou lunetou (barevnost originálního modelu z roku 1955 odkazovala na leteckou společnost Pan Am, pro jejíž piloty byl tento model vytvořen) jsou zpět.

Letošní novinkou je patentovaná červeno-modrá varianta obousměrně otočné lunety z prakticky nepoškrábatelného a vysoce korozi vzdorného patentovaného materiálu Cerachrom. Dvoubarevné provedení v keramice je samo o sobě technickým zázrakem a vůbec poprvé se v keramice objevuje červená barva. Na lunetě je vygravírována 24-hodinová stupnice, jejíž číslice jsou chráněny vrstvou platiny.

Robustní 40 mm velké a do 100 m vodotěsné pouzdro Oyster je vyrobeno stejně jako náramek z 18-ti kt bílého zlata.

Mechanický strojek s automatickým nátahem kalibru 3186 zajišťuje 48 hodinovou rezervu chodu, funkci data a druhé časové zóny (červená ručka). Na černém lakovaném číselníku přehledně vystupují výrazné luminiscenční indexy a rovněž luminiscenční ručky.

Hodinky Rolex Oyster Perpetual Sea-Dweller 4000

Hodinky Oyster Perpetual Sea-Dweller 4000

Ocelová, moderní verze 40 mm velkého pouzdra mezi potápěči pověstných hodinek Sea-Dweller z roku 1967 je vodotěsná do hloubky 1220 metrů a je opatřena jednosměrně otočnou černou lunetou z Cerachromu. 60-ti minutová stupnice gravírovaná na lunetě je chráněná vrstvou platiny a umožňuje bezpečně a přesně monitorovat čas ponoru a dekompresní časy. Indexy a ručky jsou vyplněné luminiscenčním materiálem, který vydává dlouhotrvající modré světlo pro perfektní čitelnost i za tmy.

Vlásek setrvačky z patentovaného materiálu Parachrom zajišťuje tomuto oficiálně certifikovanému švýcarskému chronometru odolnost vůči vlivu magnetismu, stabilní chod navzdory změnám teplot a desetkrát vyšší rezistentnost proti nárazu.

Mechanický strojek s automatickým nátahem kalibru 3135 a rezervou chodu přibližně 48 hodin poskytuje kromě indikace času také ukazatel data.

Nastavitelný ocelový náramek se dá bez použití jakéhokoli nástroje prodloužit až o 46 mm a umožňuje pohodlné navlékání přes potápěčský oblek do tloušťky 7 mm.

Hodinky Rolex Oyster Perpetual Milgauss

Hodinky Oyster Perpetual Milgauss

Rolex v roce 2014 představil novou variaci hodinek Milgauss, které byly vyvinuty nejen pro vědce a inženýry CERNu pracující v prostředí bohatém na silné interference a magnetismus.

Zajímavý a moderní vzhled je docílen modrým číselníkem v kombinaci se zeleným safírovým sklíčkem a vteřinovou ručičkou ve tvaru blesku poukazující na speciální vlastnosti hodinek.

Hodinky Milgauss vyrobené z oceli 904L odolají díky speciálnímu pouzdru interferencím až 1000 gaussů a vodotěsnost do 100 metrů zajišťuje patentovaný systém Twinlock. V pouzdře se nachází automatický kalibr 3131 s vláskem ze speciální slitiny Parachrom a 48 hodinovou rezervou chodu.

Hodinky Rolex Oyster Perpetual Sky-Dweller 

Hodinky Oyster Perpetual Sky-Dweller RG

Nabídka technicky nejpokročilejšího modelu Sky-Dweller uvedeného před dvěma lety je letos rozšířena o tři nové varianty: pouzdro z 18-ti karátového bílého či žlutého zlata s koženým řemínkem z aligátora v černé, respektive hnědé barvě a pouzdro z růžového zlata Everose s náramkem rovněž z růžového zlata.

Nová jsou i barevná řešení číselníků. Model Sky-Dweller o velikosti 42mm poskytuje praktické informace pro moderní světoběžníky: dvě časová pásma a roční kalendář rozeznávající délku měsíce (vyžaduje seřízení jen v březnu). Sky-Dweller pohání švýcarský chronometr s automatickým nátahem kalibru 9001, jehož mechanismus čítá 380 součástek a nese sedm patentů.

Hodinky Oyster Perpetual Sky-Dweller ST

Navzdory své komplexnosti jsou hodinky Sky-Dweller uživatelsky snadno ovladatelné díky obousměrně otočné lunetě Ring Command, která umožňuje vybrat jednotlivé funkce pootočením do jedné ze tří pozic.

Hodinky Rolex Oyster Perpatual 36mm

Hodinky Oyster Perpatual 36mm

Podstatu značky Rolex zrkadlí modely Oyster Perpetual – kombinace renomovaného do 100 m vodotěsného pouzdra Oyster s automatickým strojkem Perpetual proslulým svou spolehlivostí a přesností jim propůjčuje vše podstatné. 

Letošní novinkou jsou tři nová barevná provedení u modelu s ocelovým pouzdrem velikosti 36 mm. Nové číselníky v elegantních odstínech zlatavě žluté, vínové a ocelově šedé doplňuje elegantní lesklo-matný finiš tříčlánkového ocelového náramku Oyster.

Hodinky Oyster Perpatual 36mm

Mechanický strojek s automatickým nátahem kalibru 3130 zaručuje 48 hodinovou rezervou chodu.

Více informací o luxusních hodinkách Rolex Vám rádi podají v butiku Rolex v Pařížké ulici, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu