TAG Heuer: Rok oslav začíná

Carrera 160 Years Silver Limited Edition

Je tomu již 160 let od doby, kdy Edouard Heuer založil ve švýcarském Saint-Imier svoji hodinářskou značku. Od té doby ušly heuery dlouhou cestu, často lemující závodiště Grand Prix a motoristické okruhy. Luxusně vyhlížející hodinky Carrera 160 Years Silver Limited Edition se stříbrným číselníkem jsou toho důkazem.

Text: Kateřina Daňková

Co naplat, když chcete v hodinařině slavit nesmrtelnost, musíte sáhnout do historie, respektive do archivů. Hodinky Carrera, jeden z nejvyhledávanějších modelů mezi sběrateli vůbec, přepracovala značka TAG Heuer do současné podoby. Původně, tedy v roce 1964, měl tenhle elegantní chronograf menší pouzdro (36 mm) a strojek se natahoval ručně korunkou. Nové hodinky TAG Heuer Carrera 160 Years Silver Limited Edition, které jsou oslavou kulatého výročí značky, pohání automatický strojek Calibre Heuer 02 s úctyhodnou dobou chodu 80 hodin. Na výběr byly kdysi modely s černým, bílým a stříbrným číselníkem. A právě ten poslední, reference 2447S, byl předlohou modelu, který je nyní limitován počtem 1 860 kusů.


Reinkarnace vintage modelu byla provedena s důrazem na zachování signifikantních prvků originálu. Zahrnuje tvar nožek, lunety a tlačítek chronografu, zůstal i stříbrný číselník s rozjasňujícím efektem, jednoduché obdélníkové ručky s luminiscenční výplní, tři podružné číselníky, nápis Carrera a logo Heuer. Změnou prošlo sklíčko, namísto akrylátu byl použit safír, a to jak na přední, tak i zadní stranu pouzdra. Samozřejmě se změnil i strojek chronografu, ten s ručním nátahem Valjoux 72 z roku 1963 nahradil automatický in-house strojek Calibre Heuer 02. Se změnou kalibru jsou spojené také změny jednotlivých sčítačů. Moderní limitka má na pozici 3 sčítač minut, na pozici 9 sčítač hodin a na pozici 6 je umístěna mimostředná sekundová ručka jicího stroje.Vypadá to, že tímto modelem začíná rok oslav s ikonami Heuer. A protože byl loňský rok zasvěcen modelu Monaco, bude ten letošní zřejmě pokračovat v duchu nejnovějších modelů Autavia a Carrera.


Název: TAG Heuer Carrera 160 Years Silver Limited Edition

Reference: CBK221B.FC6479

Kalibr: in-house Calibre Heuer 02, automat s rezervou chodu 80 hodin

Komplikace: chronograf

Pouzdro: ocelové, průměr 39 mm

Vodotěsnost: 100 m (10 barů)

Sklo: z obou stran safírové

Limitace: 1 860 kusů

Hodinky budou dostupné od června. Značku TAG Heuer prodává butik Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu