Právě dorazilo do Carollina…

Máme pro vás lákavou ochutnávku novinek roku 2019, které jsou nyní k dostání v butiku Carollinum. 

Text: Kateřina Daňková

A. Lange & Söhne: 1815 Annual Calendar

Zlato sluší modelu 1815 Annual Calendar ve 40mm pouzdře. Letošní novinka v růžovém zlatě je k dispozici na vyžádání, hodinky v bílém zlatě máme na prodejně. Roční kalendář se prezentuje pomocí klasických subčíselníků. Ten na pozici tři sdělí majiteli, jaký je aktuální měsíc, na pozici devět pak dvojitý ukazatel napoví, který je den v týdnu a jaké datum. V mimostředné sekundovce si své místo našel modro-zlatý obraz lunární fáze. Hodinky je třeba natahovat ručně, tedy korunkou, ovšem kdo by si neudělal čas k rozběhnutí tak úchvatné časomíry.

IWC: Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Spitfire

Letošní rok se v Schaffhausenu nese ve znamení aviatiky. Jedním z nejočekávanějších modelů od manufaktury IWC je limitovaná edice 250 kusů hodinek Big Pilot’s s věčným kalendářem. Tato časomíra je obdařena automatickým strojkem s rezervou chodu celých sedm dní! Bronzové 46,2mm pouzdro je na zadní straně opatřeno safírovým sklem, proto je pohybující se skeletovaný rotor viditelný. Velká korunka ozvláštňuje tyhle pilotky z rodiny Spitfire, pro niž byl inspirací právě stejnojmenný bojový letoun z období druhé světové války.

Vacheron Constantin: Fiftysix

Pro kosmopolitu, který se městským životem protlouká s grácií, jsou určeny hodinky z kolekce Fiftysix. Odkazují k hodinkám z roku 1956, elegantnímu klasickému modelu s lehce avantgardním designem. Právě dorazila varianta s automatickým nátahem a tmavě modrým číselníkem v ocelovém 40mm pouzdře, na vyžádání je k mání ještě o něco sofistikovanější verze Fiftysix Complete Calendar s úplným kalendářem a ukazatelem měsíční fáze.

Breitling: Aviator 8 B01 Chronograph 43 Curtiss Warhawk

Edice inspirovaná americkou stíhačkou Curtiss P-40 Warhawk, kterou používali spojenci za druhé světové války, se vyznačuje zeleným číselníkem doplněným o zelený NATO řemínek. V případě modelu s chronografem jde o hodinky se 43mm ocelovým pouzdrem. To je domovem pro přesný chronometrový strojek B01 z dílny Breitling ve švýcarském Grenchenu. Práci automatického kalibru, který vydrží v chodu 70 hodin, lze pozorovat skrze zadní safírové dýnko, kde je též vyobrazen proslulý letoun se žraločími zuby.

Panerai: Submersible Carbotech – 47 mm

Poprvé v historii značky získal model Submersible status samostatné kolekce a vystoupil ze stínu linie Luminor. Novinky jsou převratné, důraz je soustředěn na funkční materiály a vzhled podporuje status sportovních hodinek s vysokou vodotěsností a typickou ochranou korunky. Model Carbotech – 47 mm je obdařen pouzdrem z carbotechu, materiálu podobného karbonu, jenž byl v hodinářském průmyslu použit vůbec poprvé. Uvnitř bije automatický kalibr s třídenní rezervou chodu.

Cartier: Ballon Bleu de Cartier

V populární kolekci Ballon Bleu de Cartier najdeme širokou paletu modelů v různých velikostech. Dámské verze v oceli, zlatě či v kombinaci těchto dvou kovů patří mezi nestárnoucí evergreeny. V nejmenších, 28mm pouzdrech je ukryt quartzový strojek, střední modely (33, 36 a 37 mm) jsou obdařeny automatickým mechanickým nátahem. Modely s 39, 40 či 42mm zlatým pouzdrem působí majestátně a jsou unisexové.Tudor: Black Bay Chrono S&G

Nádech nostalgie a návrat ke kořenům, tedy přesněji k potápěčskému modelu z roku 1958, je u modelů Black Bay nepřehlédnutelný. Letos je jeho verze v 41mm pouzdře obdařena chronografem a zlatavá champagne barva se přenesla z pouzdra také na subčíselníky. Uvnitř ocelového těla Black Bay Chrono S&G bije automatický kalibr MT5813. Jeho výhodou je kromě přesného chodu certifikovaného COSC i 70hodinová rezerva nátahu, šroubovací korunka i tlačítka chronografu napomáhají vodotěsnosti 200 metrů (20 ATM).

Hodinky jsou již nyní k dostání v butiku Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu