Hodinky Rolex Deepsea na zápěstí Jamese Camerona při jeho rekordním ponoru

Při příležitosti uvedení filmu DEEPSEA CHALLENGE 3D o sestupu na nejhlubší místo na Zemi podniknutém filmovým režisérem Jamesem Cameronem (Titanic, Avatar) představil Rolex hodinky Deepsea.

Rolex Deepsea James Cameron

Špičkové potápěčské hodinky odolné vůči extrémnímu tlaku jsou opatřeny číselníkem „D-Blue“ vystínovaným od zářivě modré po černou a evokujícím tak přítmí mořské hlubiny.

Partnerství mezi Rolexem a Cameronem připomíná také zelený nápis DEEPSEA provedený ve stejném odstínu jako exteriér Cameronovy ponorky.

Rolex Deepsea James Cameron

Tato generace potápěčských hodinek Rolex Deepsea je vodotěsná do extrémní hloubky 3900 metrů. Vodotěsnost 44 milimetrového pouzdra Oyster je zvýšena o patentovaný těsnící systém Ringlock a definuje standard spolehlivosti, funkčnosti a přesnosti.

Rolex Deepsea James Cameron

Kromě modelu Deepsea, který měl Cameron při svém ponoru na ruce, byl na robotické ruce jeho ponorky testován také experimentální model Rolex Deepsea Challenge vodotěsný do hloubky 12000 metrů.

Hodinky Rolex jsou k dostání našem butiku ROLEX v Pařížské ulici 14, Praha 1.

Více o ponoru Jamese Camerona

Ponorka Deepsea Challenger se 26. března 2012 vydala na dno Mariánského příkopu a sestoupila až na místo Challenger Deep, kde dosáhla hloubky 10 898 metrů pod hladinou Tichého oceánu.

Rolex Deepsea James Cameron

Na nejhlubší místo na Zemi se devětapadesátiletý režisér vypravil jako první člověk na světě zcela sám. Na mořském dně zůstal 3 hodiny, odebral vzorky, které vedly k identifikaci 68 nových druhů, a natočil 200 hodin filmového materiálu, z něhož sestříhal 90-ti minutový film.

Cameronův ponor je první úspěšně zakončenou expedicí od ledna 1960, kdy se z nejhlubšího místa vrátil batyskaf Trieste. Rolex je vždy hrdým partnerem odvážných činů, které boří hranice lidských možností.

Vybráno z Carollinum magazínu