Piaget novinky pro rok 2014

Hodinky, které se rozvíjejí jako růžové poupě

Tradiční švýcarská manufaktura Piaget se od konce padesátých let věnuje propojení svých dvou oborů – šperkařství a hodinářství, což se odráží ve šperkových hodinkách Limelight Blooming Rose.

Úchvatná šperková růže skrývá neviditelný mechanismus, který jemným otočením lístků, změní jejich počet ze čtyř na osm.

Limelight Blooming Rose

Plně rozvitý květ se skví 256 brilianty, které doplňují pouzdro bílého zlata o velikosti 34 mm. Hodinky jsou doplněny černým lakovaným číselníkem ladícím se saténovým řemínkem, opatřeným sponou zdobenou dalšími 13 brilianty.

Diamantové šperky Rose

Letošní přírůstky kolekce jsou zpracovány v nadčasové a nepřekonatelné kombinaci 18-ti karátového bílého zlata a briliantů.

Motivem šperkové kolekce Rose je stylizovaný květ růže Piaget, speciální odrůdy vyšlechtěné na počest hodinářského a klenotnického domu Piaget.

 Piaget Rose

V rámci oslav 140. výročí svého založení Piaget inicioval rekonstrukci růžové zahrady na zámku Malmaison nedaleko Paříže. Tyto zahrady založila na konci 18. století císařovna Josefína, první manželka Napoleona Bonaparte. Tato velká milovnice růží jich zde pěstovala na 250 odrůd. Piaget v jejím odkazu pokračuje a pro letošní slavnostní znovuotevření zahrady zde vysázel 750 růžových keřů.

Vybráno z Carollinum magazínu