Panerai uhrane armádními hodinkami inspirovanými námořnictvem

Armádní hodinky, které vás dostanou na první pohled. Manufaktura Panerai představila na ženevském veletrhu SIHH 2019 nejnovější kolekci profesionálních potápěčských hodinek. Panerai Submersible Marina Militare Carbotech byly inspirovány italským námořnictvem.

Švýcarská značka se po desetiletí profiluje sportovním charakterem svých hodinek, které se mimo jiné odkazují k hrdinství. Právě nejvíce patrné je to v aktuální kolekci u tohoto modelu. Odkaz na armádu se promítl například i na zadní stranu hodinek. Na dýnku je vyryt obrázek potápěče, jehož předobrazem je komando italského námořnictva.

Hodinky jsou vyrobeny ze speciálního materiálu Carbotech, který má manufaktura Panerai patentován. Při jeho vyvíjení se zpracovávají karbonová vlákna, která se za kontrolované teploty stlačují společně s polymerem PEEK. Výsledný materiál je tak lehký a pevná zároveň, přičemž si zachovává specifické vlastnosti jako například vysokou odolnost vůči korozi a vnějším otřesům. Carbotech je navíc lehčí než ušlechtilá ocel nebo titan.

Samozřejmostí je pryžový řemínek, který je ideální pro vodní sporty a obzvláště potápění. Nechybí ani luminiscenční technologie Super-LumiNova ® použita na indexu a ručičkách. Zajišťuje tak perfektní viditelnost za jakýchkoliv světlených podmínek. Charakteristickým rysem toho modelu je dominující černá barva.

Nové modely hodinek z veletrhu SIHH 2019 budou dostupné na butiku Carollinum v průběhu roku 2019. 

Model - reference: PAM00979

Kalibr: Automatický strojek P.9010

Průměr pouzdra: 47 mm

Voděodolnost: 300 m

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu