Panerai uhrane armádními hodinkami inspirovanými námořnictvem

Armádní hodinky, které vás dostanou na první pohled. Manufaktura Panerai představila na ženevském veletrhu SIHH 2019 nejnovější kolekci profesionálních potápěčských hodinek. Panerai Submersible Marina Militare Carbotech byly inspirovány italským námořnictvem.

Švýcarská značka se po desetiletí profiluje sportovním charakterem svých hodinek, které se mimo jiné odkazují k hrdinství. Právě nejvíce patrné je to v aktuální kolekci u tohoto modelu. Inspirace armádou se promítla například i na zadní stranu hodinek. Na dýnku je vyryt obrázek potápěče, jehož předobrazem je komando italského námořnictva.

Hodinky jsou vyrobeny ze speciálního materiálu Carbotech, který má manufaktura Panerai patentován. Při jeho vyvíjení se zpracovávají karbonová vlákna, která se za kontrolované teploty stlačují společně s polymerem PEEK. Výsledný materiál je tak lehký a pevný zároveň, přičemž si zachovává specifické vlastnosti jako například vysokou odolnost vůči korozi a vnějším otřesům. Carbotech je navíc lehčí než ušlechtilá ocel nebo titan.

Samozřejmostí je pryžový řemínek, který je ideální pro vodní sporty a obzvláště pro potápění. Nechybí ani luminiscenční technologie Super-LumiNova, která je použita na indexu a ručičkách. Zajišťuje tak perfektní viditelnost za jakýchkoliv světelných podmínek. Charakteristickým rysem tohoto modelu je dominující černá barva.

Hodinky z veletrhu SIHH 2019 jsou dostupné na vyžádání na butiku Carollinum

Model - reference: PAM00979

Kalibr: Automatický strojek P.9010

Průměr pouzdra: 47 mm

Voděodolnost: 300 m

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu