Panerai Luminor Marina Goldtech – 44 mm

Stylové hodinky Panerai z rodiny Luminor Marina se oděly do zlata. Nejde však o tradiční drahý kov, nýbrž o unikátní materiál Goldtech, který vzniká v laboratořích Panerai. Značka je průkopníkem v oblasti špičkových high-tech materiálů, kombinace pouzdra Goldtech s hlubinnou modří je nepřehlédnutelná.

I když jde o „vodomilnou“ kolekci, která právě letos slaví 70 let výročí, tuhle novinku k potápění příliš nedoporučujeme. Mnohem větší službu udělají hodinky Luminor Marina Goldtech – 44 mm těm, kdo si libují v pouzdrech z drahých kovů. V pojetí Panerai jde totiž vždy o nepřehlédnutelný kus.

Hodinky jsou vyrobeny z originálního materiálu Goldtech, který vzniká v laboratořích Laboratorio di Idee. Toto unikátní červené zlato je charakteristické vysokým obsahem mědi kombinované s platinou. Oba materiály jsou základem pro intenzivní jedinečný tón kovu, který je odolnější vůči mechanickému poškrábání i oxidaci než běžné zlato. Pouzdro s průměrem 44 mm z tohoto netradičního kovu se vyjímá na zápěstí už na dálku. Součástí je samozřejmě můstek chránící korunku, tak typický pro značku Panerai.

Modrý sendvičový číselník je dekorovaný technikou satiné soleil, která připomíná jas slunečních paprsků. Impozantní barvu doprovázejí vyřezávaná čísla a indexy, jimiž prostupuje luminiscence Super-LumiNova. Ta je i součástí ruček, hodinky tak ve tmě doslova září. Decentní malá datumovka na straně korunky je vyvážena na druhé straně (na pozici devět) mimostřednou vteřinovkou. Skrze safírové sklo lze dýnkem pozorovat automatický strojek Panerai z manufaktury v Neuchâtelu, který vydrží v chodu tři dny. Kalibr P.9010 je obdařen dvěma perovníky, setrvačka udává frekvenci 28 800 kyvů za hodinu.

Technická specifikace:

Luminor Marina Panerai Goldtech – 44 mm

Reference: PAM01112

Kalibr: in-house P.9010, automatický strojek s třídenní rezervou chodu

Funkce: hodiny/minuty/sekundy, datum

Pouzdro: průměr 44 mm, patentované kartáčované zlato Goldtech, ochranný můstek korunky, vodotěsnost 50 m

Safírové sklíčko i dýnko, průhled na strojek.

Dva řemínky: modrý z kůže aligátora s béžovým prošíváním, trnová spona z materiálu Goldtech, druhý řemínek z kaučuku v modré barvě

Hodinky Panerai prodává butik Carollinum, Pařížská 11, Praha 1, www.carollinum.cz.

Vybráno z Carollinum magazínu