Panerai hodinky pro rok 2014

Zcela nový chronograf v limitované edici i další letošní novinky florentské hodinářské manufaktury Officine Panerai se odvolávají na historii značky a spojují funkčnost s působivou estetikou.

Foto: Officine Panerai

Radiomir 1940 Chronograph Oro Bianco – 45 mm

Radiomir 1940 Chronograph Oro Bianco – 45 mm

Radiomir, jedna z ikon mezinárodní haute horlogerie, ožívá letos prostřednictvím nového chronografu Radiomir 1940. Design pouzdra Radiomir inspirovaný modelem z roku 1940 je proveden ve velikosti 45 mm a je vodotěsný do 50 m.

Místo obvyklého safírového sklíčka je použit patentovaný materiál Plexiglas®, stejně jako tomu bylo na původních modelech vytvořených pro italské královské námořnictvo. Design číselníku se liší podle materiálu pouzdra. Na modelu z bílého zlata je černý sendvičově konstruovaný číselník (model byl uveden i v platinové verzi s bílým číselníkem a v provedení z červeného zlata s hnědým číselníkem). Všechny tři verze mají tachymetrickou stupnici pro výpočet průměrné rychlosti a dva sčítače chronografu na pozici 3 (minutový sčítač) a 9 (vteřinový sčítač).

Srdcem stroje je kalibr OP XXV s ručním nátahem a rezervou chodu 55 h, postavený na základě vysoce sofistikovaného kalibru Minerva 13-22 (švýcarská manufaktura Minerva byla dodavatelem Panerai již od dvacátých let minulého století). Detaily stroje je možné pozorovat přes safírové sklíčko na zadní straně pouzdra.

Všechny tři edice nového chronografu jsou limitované – v provedení z bílého a z červeného zlata jde vždy o stokusovou edici a v případě pouzdra z platiny se jedná o pouhých 50 kusů. Všechny tři variace doplňuje řemínek z aligátora.

Panerai Luminor Base 8 Days Acciaio – 44 mm

Panerai Luminor Base 8 Days Acciaio – 44 mm

Panerai in-house kalibr P.5000 kombinuje ruční nátah s osmidenní rezervou chodu, což jsou dvě charakteristické komplikace hodinek Panerai od dob, kdy se manufaktura stala dodavatelem časomíry pro italské námořnictvo.

Jednoduché hodinky s ukazatelem hodin a minut rámuje pouzdro z leštěné oceli velikosti 44 mm s charakteristickým můstkem korunky, vodotěsné do 300 m.

Číselník je vyroben pro Panerai typickou sendvičovou konstrukcí s vloženou luminiscenční vrstvou a umožňuje tak dobrou čitelnost i za velmi špatného osvětlení. Na zadní straně pouzdra je možné pozorovat chod strojku a rezervu nátahu přes safírové sklíčko.

Panerai Luminor Marina 8 Days Titanio – 44 mm

Panerai Luminor Marina 8 Days Titanio – 44 mm

Srdcem tohoto modelu je rovněž in-house kalibr P.5000 kombinující ruční nátah s osmidenní rezervou chodu. Od předchozího modelu se liší vteřinovou ručičkou na pozici 9, barevným provedením – jak číselník, tak kožený řemínek jsou hnědé – a materiálem pouzdra, které je u tohoto modelu provedeno z titanu.

Panerai Luminor 1950 Left-handed 3 Days – 47 mm

Panerai Luminor 1950 Left-handed 3 Days – 47 mm

Model Luminor 1950 3 Days je na první pohled rozeznatelnou ikonou značky. Jejich design je ztělesněním identity a historie, což potvrzují svým retro vzhledem, který fascinuje nejen nadšence a sběratele.

Letošní novinkou v této linii je verze pro leváky, na níž je korunka a její typický ochranný můstek umístěn na levé straně pouzdra. Rovněž provedení hodinek pro leváky má svůj historický význam. Někteří velitelé námořnictva totiž preferovali nošení hodinek na pravé ruce, protože na levé měli další potřebné měřicí přístroje (kompas a hloubkoměr).

Ocelové pouzdro, černý číselník s velkými arabskými číslicemi 3, 6, 9 a 12 a jeho typická sendvičová konstrukce a  Plexiglas® namísto safírového sklíčka se odvolávají na historické modely. Srdcem stroje je kalibr P.3000 s ručním nátahem a třídenní rezervou chodu. Vodotěsnost do 100 m a řemínek z přírodní kůže dotvářejí osobité kouzlo tohoto ikonického modelu.

Pocket Watch 3 Days Oro Bianco

Pocket Watch 3 Days Oro Bianco

Absolutní čistota designu Panerai se projevuje velmi exkluzivním a dosud nevídaným způsobem na nových zlatých kapesních hodinkách dostupných v limitované edici 50 kusů z bílého a 50 kusů z červeného zlata. Panerai se tak po úspěšné loňské edici kapesních hodinek vrací ke svým kořenům. Na začátku minulého století totiž byla florentská Orlogeria Panerai svými kapesními hodinkami vyhlášená.

Design padesátimilimetrového pouzdra je inspirován raným modelem Radiomir z roku 1936. Letošní kapesní skvost pohání in-house kalibr P.3001/10 s ručním nátahem s třídenní rezervou chodu.

Antracitově šedý číselník v charakteristickém provedení s velkými arabskými číslicemi 3, 6, 9 a 12 a jeho typická sendvičová konstrukce zajišťující perfektní čitelnost i ve tmě. Diskrétní luxus tohoto modelu stvrzuje řešení zadní strany pouzdra, která se dá snadno odklopit a dává možnost pozorovat chod strojku a kontrolovat indikátor rezervy chodu.

40cm řetízek hodinek vychází z provedení námořních řetízků a je podle pouzdra proveden buď kompletně v bílém, nebo červeném zlatě.

Více informací o luxusních hodinkách Panerai Vám rádi poskytneme v Hodinářství Carollinum.

Vybráno z Carollinum magazínu