Nový chronograf Master Control od Jaeger-LeCoultre

Modelová rodina Master Control od švýcarské manufaktury Jaeger-LeCoultre patří v Carollinu k těm nejprodávanějším. Proto nás těší, že můžeme přivítat její nové posily. Pokud si chcete vsadit na letošní bestseller, máme pro vás skvělý tip – Master Control Chronograph Calendar.

Text: Kateřina Daňková

Novinky pocházející z dílny v Le Sentier bývají tradičně představovány na ženevském hodinářském salonu SIHH. Ten se letos nemohl konat, a tak se prezentace přesunula do virtuálního světa. My jsme však hodinky od Jaeger-LeCoultre viděli s předstihem již dříve, to proto jsme si těmito „mástry“ tak jistí. Očekávejte hned čtyři modely Master Control, které se oděly do ocelových, ale i zlatých pouzder. Nejpovedenější je kombinace praktických doplňkových mechanismů, jako jsou chronograf, úplný kalendář (tedy datum, den v týdnu, měsíc) a lunární fáze.

Na modelové řadě Master, která byla poprvé uvedena v roce 1992, je zajímavé kromě samotných hodinek i to, že získala jméno po tisícihodinovém testu. Ten se dnes provádí u JLC plošně, jeho význam se v průběhu let zvyšoval, protože kvalitu můžete popisovat stále častěji slovy, ovšem čísla mluví jasně. Tisíc hodin se tak přímo v manufaktuře kontroluje chod, jeho přesnost za různých podmínek, testuje se odolnost hodinek při vnějších změnách s ohledem na teplotu, vlhkost a vodotěsnost. Než se hodinky Master dostanou k svému majiteli, musí projít skutečně náročnou zkouškou.

Master Control Chronograph Calendar je elegantní klasika. Vyznačuje se ideálními proporcemi: 40mm pouzdro je vysoké 12,05 mm. Vylepšený automatický strojek 759 vydrží v chodu 65 hodin a jeho práci můžete pozorovat skrze safírové dýnko. Model je vrcholnou verzí čtveřice nových modelů, které kromě 40mm pouzdra spojuje i stříbrno-šedý číselník, hnědý prošívaný řemínek z teletiny a prodloužená osmiletá záruka. Varianta Master Control Calendar je obdařena skočnou ručkou data, model Master Control Date je připomínkou vintage modelů, čistotu provedení podporuje jen drobné datum na pozici tři. Model Master Control Geographic se stane společníkem cestovatelů, je obdařen ukazatelem druhé časové zóny včetně čtyřiadvaceti měst. Hodinky budou dostupné i ve zlatě Le Grand Rose gold. Jde o upravenou slitinu s přidáním palladia, která si zachovává vysoký lesk a barvu po mnoho let.

Master Control Chronograph Calendar

Ref: 4138420

Kalibr: automatický strojek 759, rezerva chodu 65 hodin

Funkce: chronograf a úplný kalendář (datum, den v týdnu, měsíc), lunární fáze

Pouzdro: 40 mm, ocelové

Kožený prošívaný řemínek se systémem rychlé výměny Presto Spring, safírové sklo i dýnko

Hodinky Jaeger-LeCoultre prodává butik Carollinum, Pařížská 11, Praha 1, www.carollinum.cz.

Vybráno z Carollinum magazínu