Novinky Patek Philippe 2014

Patek Philippe potěší letos své příznivce výjimkou, která potvrzuje pravidlo. Manufaktura uvádí první roční kalendář s chronografem v provedení z oceli. Zaujal i nový cestovní chronograf Nautilus a další komplikované modely.

Grand Complications 5270G

Grand Complications 5270G

Atraktivní kombinace bílého zlata s námořnicky modrým číselníkem a modrým krokodýlím řemínkem zaujme na první pohled, největší síla se však skrývá pod povrchem. Zlaté pouzdro průměru 41 mm tvoří úctyhodný rám preciznímu mechanickému strojku s ručním nátahem kalibru CH 29-535 PS Q, který nabízí spojení dvou výsostných komplikací - chronografu s věčným kalendářem. Tento komplexní kalibr čítá 456 součástek, díky nimž poskytuje vyčerpávající množství informací a minimálně 55-ti hodinovou rezervu nátahu. Přestože je číselník doslova nabitý ukazateli, zůstává přehledný. Hodinovou a minutovou ručku doplňuje centrální ručka chronografu, 30-ti minutový sčítač se nachází na pozici 3, ukazatele dne, měsíce, přestupného roku a dne/noci jsou v okéncích (na pozicích 12, mezi 4 a 5 a mezi 7 a 8). Datum se zobrazuje pomocí ručky na pozici 6, kde se nachází i měsíční fáze. Na devítce nechybí malá vteřinovka a po obvodu tachymetrická stupnice.

Complications 5960/1A

Complications 5960/1A

Neobvyklým úkazem v řadě komplikovaných hodinek Patek Philippe jsou modely v oceli. Do roku 1976, kdy byla uvedena sportovní linie Nautilus, Patek Philippe ani žádné ocelové modely nevyráběl. Od té doby, kdy se první ocelové verze objevily, byly vždy obrovsky žádané, protože se vyráběly v malých sériích. Nový přírůstek je vůbec první ocelový roční kalendář s chronografem v nabídce Patek Philippe, který od nynějška nahradí své platinové a zlaté předchůdce. Nový model jistě zaujme i harmonií sportovních a elegantních rysů, například typickým pětiřadým náramkem, který se mimochodem v oceli objevuje poprvé,  a také dynamickým spojením opálového číselníku s černými a červenými detaily. V horní části se nacházejí okénka pro den v týdnu, datum a měsíc a pod nimi je ukazatel rezervy nátahu, která u tohoto modelu činí minimálně 45 hodin. Hodinový a minutový sčítač chronografu se nacházejí na pozici 6, stejně jako indikátor dne/noci. Srdcem této časomíry je mechanický strojek kalibru CH 28-520 IRM QA 24H skládající se celkem ze 456 součástek. Pouzdro velikosti 40,5 mm je vodotěsné do 30 m

Nautilus Travel Time Chronograph 5990/1A

Nautilus Travel Time Chronograph 5990/1A

Nová komplikace a kultovní status, jemuž se linie Nautilus těší již téměř čtyřicet let, činí z letošní novinky žádanou časomíru moderní éry. Nabídka řady Nautilus je tímto cestovním chronografem rozšířena o novou kombinaci komplikací - chronograf s ukazatelem času v druhém časovém pásmu. Hodinové ručky pro obě časová pásma jsou umístěny na jedné ose. Spodní skeletonizovaná ručka ukazuje domácí čas, svrchní plná ručka ukazuje čas místní. Ručky doplňují dva oddělené ukazatele dne/noci označené jako LOCAL a HOME. Na symetricky uspořádaném černém číselníku se dále nachází analogová datumka a 60-ti minutový sčítač chronografu. Integrace nové cestovní funkce si vyžádala přestavení pouzdra a vývoj nového kalibru CH 28-520 C FUS s automatickým nátahem, jenž částečně těží z mechanismu patentovaného v roce 1959, nicméně si vyžádal dalších 47 součástek. Upravené pouzdro si zachovalo vodotěsnost do 120 m.

Grand Complications 5140R

Grand Complications 5140R

Již velmi oblíbený věčný kalendář se letos objevuje v provedení z 18-ti karátového růžového zlata s opálovým číselníkem. Tento komplexní stroj pohání ultratenký mechanický kalibr 240 Q s ručním nátahem zajišťující rezervu chodu minimálně 38 hodin. Všechny informace věčného kalendáře – den, datum, měsíc, přestupný rok, měsíční fáze a indikátor dne/noci jsou přehledně čitelné na třech podčíselnících. Kulaté pouzdro průměru 37,2 mm je umístěno na lesklý hnědý řemínek z aligátora.

Complications 4968G

Complications 4968G

Nadčasová elegance, záplava diamantů - luneta a pouzdro jsou lemovány spirálou tvořenou 273 diamanty, dalších 32 jich je na sponě - a nejoblíbenější dámská komplikace v podobě ukazatele měsíční fáze činí z této novinky charismatický klenot, který si své kouzlo uchová i pro příští generace. Kombinace oficírského kulatého pouzdra velikosti 33 mm v 18-ti karátovém bílém zlatě, číselníku z přírodní perleti, diamantů a šedohnědého krokodýlího řemínku odolá času i módním trendům. Srdcem těchto hodinek z dílny Patek Philippe je mechanický strojek s ručním nátahem kalibru 215 PS LU, který si díky své chronometrické přesnosti vysloužil v hodinářském světě legendární pověst. Důkazem je korekce měsíční fáze, kterou je nutné provést pouze jednou za 122 let.

Více informací o luxusních hodinkách Patek Philippe Vám rádi poskytnou v butiku Carollinum v Pařížské ulici, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu