Jaeger-LeCoultre hodinky pro rok 2014

Manufaktura ze švýcarského Vallée de Joux, která loni oslavila své 180. výročí, předvedla letos novinky, jež jsou výsledkem špičkového výzkumu a dokonalé hodinářské práce.

Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel

Master Grande Tradition Tourbillon Cylindrique à Quantième Perpétuel

Bezesporu nejsofistikovanější komplikace se skrývá v novém modelu mistrovské linie Master Grande Tradition. Číselník skrytý v kulatém pouzdru z 18-ti kt růžového zlata nabízí všechny informace věčného kalendáře (den, datum, měsíc, rok a měsíční fáze) ve velmi přehledném uspořádání. Automatický kalibr 985 opatřený létajícím tourbillonem a cylindrickým vláskem setrvačky zajišťuje maximální možnou přesnost a spolehlivost – jedná se aktuálně o nejpřesnější věčný kalendář na trhu a na světě. Přesnost doplňuje komfortní 65-ti hodinová rezerva nátahu a estetické provedení inspirované klasickým stylem kapesních hodinek z 19. století.

Master Compressor Chronograph Ceramic

Master Compressor Chronograph Ceramic

Nové keramické pouzdro je ukázkou technické práce hodinářů z Le Sentier a ve spojení s automatickým chronografem píše zcela novou kapitolu na poli sportovních hodinek Jaeger-LeCoultre. Milovníci sportovních chronografů, kteří jsou často na cestách, se totiž dosud museli rozhodovat mezi chronografem a funkcí ukazatele druhé časové zóny. Master Compressor Chronograf Ceramic nabízí obě komplikace současně. Robustní pouzdro velikosti 46 mm, luminiscenční ukazatele zřetelně vystupující na černém číselníku a luminiscenční hodinová a minutová ručka doplněné jasně červenou vteřinovou ručkou chronografu zajišťují přehlednou orientaci a čitelnost všech údajů. Funkci GMT doplňuje ukazatel dne/noci v okénku bezprostředně pod logem Jaeger-LeCoultre. Sčítače chronografu jsou umístěny na pozici 9 (hodiny) a 3 (minuty), malá vteřinovka je na pozici 6. Nechybí ani ukazatel data umístěný mezi pozice 4 a 5. Limitovaná edice 500 kusů se vyznačuje stejně jako všechny ostatní modely Master Compressor patentovaným kompresním systémem korunky zajišťujícím optimální vodotěsnost. Mimořádně odolné pouzdro z high-tech keramiky doplňuje safírové sklíčko a řemínek ve stylu Trieste. Srdcem stroje je in-house kalibr 757 čítající 300 součástek a zajišťující 65-ti hodinovou rezervou chodu.

Grande Reverso Night & Day

Grande Reverso Night & Day

Manufaktura Jaeger-LeCoultre na hodinářském veletrhu v Ženevě představila svůj ikonický model Grande Reverso Night & Day úplně poprvé v automatu. Model Reverso byl uveden ve třicátých letech pro důstojníky britské armády, kteří se v Indii oddávali hře pólo. Design je na první pohled charakteristický – otočné obdélníkové pouzdro je rámované třemi zdobnými lištami, stříbřitý číselník zdobí černé arabské číslice, modré ručky a ukazatel dne a noci rovněž v modré barvě. Srdcem hodinek je in-house kalibr 967/B se 42 hodinovou rezervou nátahu. Pouzdro modelu je k dispozici v provedení z 18-ti kt růžového zlata a z oceli a je doplněno černým řemínkem z aligátora.

Duomètre Unique Travel Time

Duomètre Unique Travel Time

Duomètre Unique Travel Time jsou první hodinky, které uživatelsky snadným způsobem umožňují zobrazení času ve dvou časových pásmech současně s nastavením času druhého pásma na minutu přesně. Tato technická vymoženost těží z konceptu „Dual Wing“, kdy každý z ukazatelů má svůj vlastní pérovník a vlastní indikátor 50-ti hodinové rezervy chodu, přestože se ovládají jednou korunkou. Díky samostatnému pohonu obou mechanismů nedochází ke snížení přesnosti, jenž může interakcí dvou mechanismů nastat. Časy jsou zobrazeny vedle sebe – domácí čas na pozici 2 a cestovní čas na pozici 10, přičemž hodiny v druhé časové zóně se zobrazují číslicí prostřednictvím otočného disku, zatímco minuty se odečítají pomocí ručky. Nádherně zlato-modře provedená mapa světa na pozici 6 je elegantním indikátorem dne/noci v různých časových zónách, kterou dále doplňuje přehled měst všech 24 časových pásem po obvodu zadní strany pouzdra. Safírové sklíčko na zadní straně pouzdra odhaluje ručně dekorovaný strojek. Mechanismus kalibru 383 čítající celkem 498 součástek pracuje s ručním nátahem a 50-ti hodinovou rezervou chodu. Kulaté pouzdro z 18-ti kt růžového zlata (42 mm) doplňuje elegantně tmavě hnědý řemínek z aligátora.

Master Ultra Thin Date

Master Ultra Thin Date

Model Master Ultra Thin Date je ukázkou hodinářského minimalismu a v nabídce Jaeger-Le Coultre zastupuje jednu z technicky nejobdivovanějších hodinářských disciplín – ultra tenké provedení. Velikost pouzdra 40 mm, která sluší každému zápěstí, puristická nadčasová elegance designu a praktická funkce data jsou základem pro úspěch tohoto modelu. Pod pouzdrem z 18-ti kt růžového zlata, jehož výška je jen něco málo přes 7 mm, tepe 3,3 mm tenký automatický kalibr 899, který hodinkám zaručuje 43 h rezervu nátahu. Světlý číselník doplňují jen jednoduché indexy a elegantní tenké ručky.  Klasický vzhled podporuje lesklý černý řemínek z aligátora.

Rendez-Vous Night & Day

Rendez-Vous Night & Day

Dámské hodinky Rendez-Vous Night & Day v nejčistším hodinářském stylu se pyšní neobvyklým ukazatelem dne/noci a nádherným perleťovým číselníkem se snadno čitelnými číslicemi. Kulaté pouzdro velikosti 29 mm z leštěné oceli skrývá mechanický strojek s automatickým nátahem kalibru 967A poskytující 42 hodinovou rezervu nátahu. Eleganci modelu dodává lesklý černý řemínek z aligátora.

Vybráno z Carollinum magazínu