Navitimer prostě letí

Hodinky Navitimer ve speciální edici

Jedny z nejoblíbenějších hodinek od Breitling, ikona, po níž touží nejen piloti. Pilotky Navitimer jsou od padesátých let považovány za navigační a časoměrný nástroj, prošly citlivým vývojem a tady je důkaz, že jejich současný vzhled může být vskutku neodolatelný.

Text: Kateřina Daňková

V Carollinu právě přistála kolekce Airline, a doplňuje tak portfolio hodinek Navitimer. Must-have časomíra Navitimer B01 Chronograph 43 ve třech designech vzdává hold zlaté éře komerčních letů. Modely z této retro edice nás přenesou zpět v čase do doby, kdy lidé začali hromadně cestovat a aerolinky zažívaly první velký boom.

V šedesátých a sedmdesátých letech minulého století přestalo být létání jen pro vyvolené a brzy se stalo masovou záležitostí. Trojice modelů Navitimer B01 Chronograph 43 našla inspiraci u nejvýznamnějších aerolinek z tohoto období. Jsou součástí dočasné kolekce (capsule edition), která je postavena na principu speciální edice. Ta je omezena časově, nikoli však počtem vyrobených kusů. Žádný z modelů z této kolekce sice nenese konkrétní číslo limitace, přesto je pravděpodobné, že se v budoucnu stane sběratelským kouskem.

Každý z modelů ctí barevnou škálu aerolinky, k níž patří, na dýnku ze safírového skla pak dominuje její legendární logo. Navitimer B01 Chronograph 43 Swissair Edition oslavuje původní aerolinku domovské země manufaktury Breitling a ta je zároveň i jedinou přeživší leteckou společností z nabízené trojice hodinek. Navitimer B01 Chronograph 43 TWA Edition připomíná jednu z největších světových aerolinek Trans World Airlines a Navitimer B01 Chronograph 43 Pan Am Edition je věnován americké společnosti Pan American World Airways.

Všechny modely mají ocelové pouzdro, a to ideálních rozměrů, průměr 43 mm totiž vyhovuje většině zápěstí. Uvnitř pracuje jeden z nejoblíbenějších chronografů moderní doby, in-house kalibr B01, automat s rezervou chodu sedmdesát hodin. Vyrábí se v moderní manufaktuře Breitling v Grenchenu a pohled na něj je opravdu impozantní.

Model – reference: AB01212B1C1A1 (Pan Am), AB01219A1G1X1 (TWA), AB01211B1B1X1 (Swissair)

Kalibr: COSC certifikovaný in-house strojek B01, automat s chronografem s rezervou chodu zhruba 70 hodin

Průměr pouzdra: 43 mm, ocel

Vodotěsnost: 30 metrů

Safírové sklo (horní) i spodní na dýnku.

Dostupné s koženým nebo ocelovým tahem milánského typu. 

Hodinky jsou k dostání v butiku Carollinum, Pařížská 11. 

Vybráno z Carollinum magazínu