Nadčasový chronograf od Hamilton

Intra-Matic Auto Chrono

Za padesát let se z chronografu Hamilton se dvěma dominantními subčíselníky stala legenda. Letošní novinka z kolekce American Classic s názvem Intra-Matic Auto Chrono následuje trend temně modrých číselníků. 

Text: Kateřina Daňková

Jsou moderní a přitom retro. Hodinky Intra-Matic Auto Chrono by neměly chybět v hledáčku mužů, jimž je blízký dandy styl a mají status elegána. Jde o důmyslné spojení prvků z minulosti se současnými požadavky na velikost a přesnost.

Aktuální model se svým vzhledem od původního chronografu příliš neliší. Snad jen tím, že má korunku tradičně napravo, pionýr z roku 1968 ji měl vlevo, a také je o 4 mm větší. Pouzdro z oceli měří 40 mm. Nicméně nechybí mu výrazná tachymetrická stupnice na okruží číselníku ani dva velké subčíselníky. Vpravo pracuje sčítač minut chronografu, vlevo našla domov mimostředná vteřinovka. Praktické datum na pozici šest doplňuje vzhled moderní ikony vycházející z legendárního modelu vyrobeného poprvé ještě na americké půdě.

Intra-Matic Auto Chrono

49500 Kč

HAMILTON

ukázat

Hodinky s modrým číselníkem a bílými sčítači přišly na scénu jen pár měsíců poté, co světlo světa spatřil panda model v bíločerném provedení. Ocelové 40mm pouzdro ukrývá automatický strojek H-31 vycházející ze spolehlivého kalibru Valjoux 7753 s šedesátihodinovou rezervou chodu.

Intra-Matic Auto Chrono

49500 Kč

HAMILTON

ukázat

I když se novodobý Intra-Matic Auto Chrono vyrábí už ve Švýcarsku, kam se výroba přesunula v roce 2003, na americké kořeny značka nezapomíná. Retro vzhled umocňuje nápis a logo Hamilton i hnědý kožený řemínek s jemným prošíváním. Je skutečně perfektním zástupcem sportovně-elegantních hodinek, které se hodí k džínsům a volnočasovému saku. 

Model – reference: H38416541 (modrý číselník), H38416711 (panda číselník)

Kalibr: automatický strojek H-31 s rezervou chodu 60 hodin

Průměr pouzdra: 40 mm, ocel

Safírové sklo

Kožený prošívaný řemínek. 

Prodává butik Carollinum, Pařížská 11.

Vybráno z Carollinum magazínu