Master Control Date

Klasika od Jaeger-LeCoultre

Švýcarskou manufakturu Jaeger-LeCoultre z Le Sentier v údolí Vallée de Joux, oblasti jurského pohoří švýcarského kantonu Vaud, nelze v hodinářském světě přehlédnout. Patří mezi značky, které posouvají hranici možného, a vyvíjí převratné doplňkové mechanismy (komplikace). Tentokrát se ale zaměříme na velmi puristický model, jehož vzhledu vévodí jen datumovka na pozici 3.

Kolekce Master Control patří už od roku 1992, kdy byla představena, mezi nejoblíbenější, a to z mnoha důvodů. Jde o klasickou linii, která však respektuje pokrok a inovace. Právě u řady Master Control se poprvé začalo využívat tisícihodinového testování strojků (1000 Hours Control) před tím, než byly z manufaktury zaslány do obchodu a k zákazníkovi. Náročná a velmi rozsáhlá kontrola chodu hodinek v různých podmínkách dodává otestované časomíře punc kvality hodný certifikace chronometru.

Master Control Date je připomínkou vintage modelů, čistotu provedení podtrhuje drobné datum na pozici tři. Sekundová ručka je modřená a dodává stříbrnému číselníku dynamiku. Jednoduchost provedení podporují i indexy a tři arabské číslice. Uvnitř ocelového pouzdra o průměru 40 mm a výšce 8,78 mm pracuje automatický strojek – kalibr 899 nové generace. Při plném nátahu je připraven na 70hodinový chod, práci strojku můžeme vidět díky safírovému dýnku.

Technická specifikace:

Master Control Date

Reference: 4018420 (dostupná pouze ocelová verze)

Kalibr: automatický strojek – kalibr 899, rezerva chodu 70 hodin

Funkce: hodiny/minuty/sekundy, datum

Pouzdro: 40 mm, ocelové

Kožený prošívaný řemínek Novonappa z teletiny se systémem rychlé výměny Presto Spring, safírové sklo i dýnko.

Prodává butik Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu