Carollinum představuje hodinky Hamilton Frogman

Švýcarská značka Hamilton, která svými modely nezapře americký původ, představuje model Frogman, který odkazuje na její dlouhou tradici hodinek pro potápěče.

Inspirací pro Frogman byl stejnojmenný model, který firma vyráběla již v první polovině 20. století. Hamilton tak potvrzoval svou roli dvorního dodavatele americké armády, jelikož tyto hodinky dodával potápěčům amerického námořnictva. Nosili je tak opravdoví žabí muži.

Původní model Frogman je významný i pro značku Hamilton – v roce 1951 se hodinky objevily v hollywoodském snímku The Frogmen. Tehdy se jednalo o vůbec první případ, kdy se hodinky značky Hamilton objevily ve filmu. Dnes je přitom značka známá svým výskytem na stříbrném plátně nebo v televizi. Stačí si vzpomenout třeba na megahity Interstellar či Marťan.

Ale rychle zpět do současnosti. Původní model Frogman byl praktickým pomocníkem profesionálů a jeho nástupce jde ve stejných šlépějích. Stačí jeden pohled na 42milimetrové pouzdro z oceli a jasně čitelný modrý nebo černý číselník doplněný odlišnými ručičkami. Vodotěsnost do 300m doplňuje praktický zámek korunky zabraňující nechtěné manipulaci.

Kdyby byla 42mm varianta pro vaše zápěstí příliš malá, v Hamiltonu vytvořili i větší, 46milimetrovou alternativu s titanovým pouzdrem. Je dostupná ve verzi s červenou lunetou a na rozdíl od 42mm modelu je možné ji zakoupit jen na pryži. Model s větším pouzdrem má i héliový ventil pro vyrovnání tlaku při potápění. Nástroji pro potápěče odpovídá i vodotěsnost do 1000m a použití titanového pouzdra, které hodinkám propůjčuje nízkou hmotnost.

Uvnitř všech tří modelů bije automatický kalibr H-10, který disponuje prodlouženou rezervou chodu 80 hodin.

Hodinky Hamilton jsou v prodeji v pražském butiku Carollinum a autorizovaných prodejců.

Butik Carollinum

Adresa: Pařížská 11, 110 00, Praha 1
Tel.: +420 224 810 890
E-mail: prodejna@carollinum.cz

Vybráno z Carollinum magazínu