Luxusní hodinky Zeitwerk Répétition Minutes

Rodina vysokých hodinářských komplikací saské manufaktury A. Lange & Söhne, se rozrostla o další mistrovský počin. Po tourbillonu, flyback chronografu, komplikaci lunárních fází a věčném kalendáři značka představila novou časomíru Zeitwerk Répétition Minutes. Ta se vyznačuje neotřelou indikací času.

  Zeitwerk Répétition MinutesLuxusní hodinky Zeitwerk Répétition Minutes

Unikátnost luxusních hodinek Zeitwerk od manufaktury A. Lange & Söhne tkví v kombinaci akustické a digitální indikace času. Hodinky tak zvukem oznamují nejen odbití každé uplynulé hodiny, ale i desetiminutového intervalu a minuty, přičemž čas zobrazují digitálně.

Následující video vám ve čtyřech minutách názorně ukáže mechanismus strojku hodinek včetně zvuku repetice a zároveň vysvětlí rozdíl mezi klasickou a Zeitwerk akustickou indikací času.

Aktuální čas hodinky zobrazují pomocí dvou disků − jednoho pro hodiny, druhého pro minuty − namísto klasických ručiček. Indikace zvukové sekvence je aktivována pomocí speciálního tlačítka a odpovídá digitálně zobrazenému času na ciferníku, přičemž nízký tón zazní při odbití hodiny, dvojitý v desetiminutovém intervalu a vysoký při dovršení každé minuty.

Zeitwerk Répétition Minutes- strojekStrojek hodinek Zeitwerk Répétition Minutes

Novinka od A. Lange & Söhne je po hodinkách Zeitwerk Striking Time v pořadí druhým modelem z kolekce Zeitwerk s akustickou indikací a její nezvyklý design z ní rozhodně dělá milník v repertoáru inovativních konceptů značky.

Luxusní hodinky A. Lange & Söhne

Pokud máte raději běžnější zobrazení času a koncepce luxusních hodinek Zeitwerk je pro vás až příliš odvážná, jistě vás zaujmou další modely A. Lange & Söhne.

Hodinky Lange 1

Luxusní hodinky Lange 1Luxusní hodinky Lange 1

To určitě platí pro modelovou řadu Lange 1, která se v roce 1994 stala vlajkovou linií značky. Model s ručním nátahem, který si můžete prohlédnout v našem hodinářství Carollinum, je charakteristický velkým ukazatelem data a indikátorem rezervy nátahu strojku. Za zmínku určitě stojí, že ukazatel data, tolik charakteristický pro luxusní hodinky A. Lange & Söhne, je inspirován historickými hodinami drážďanské Semperovy opery, které navrhl tchán zakladatele manufaktury − Friedrich Gutkaes.

Hodinky Grand Lange 1 Moon Phase

Grand Lange 1 Moon PhaseLuxusní hodinky Grand Lange 1 Moon Phase

Pokud vás zaujaly hodinky Lange 1, tak modelem Grand Lange 1 Moon Phase budete ohromeni. Tyto luxusní hodinky s indikátorem rezervy nátahu a velký datem nádherně doplňuje ukazatel lunární fáze. Ten s přesností na 99,998% zobrazuje takzvaný synodický měsíc (doba oběhu Země), což je 29,531 dnů nebo chcete-li 29 dní, 12 hodin, 44 minut a 3 sekundy.

Hodinky 1815 Up/Down

Opomenout bychom v naší kolekci neměli ani model 1815 Up/Down. Název poukazuje nejen na rok narození zakladatele manufaktury Ferdinanda A. Langeho, ale i na ikonickou komplikaci indikátoru rezervy nátahu umístěnou na pozici osmé hodiny. Tuto komplikaci Ferdinand A. Lange poprvé použil v kapesních hodinkách a roku 1879 na ni získal patent.

Luxusní hodinky 1815 Up/Down Luxusní hodinky 1815 Up/Down

Nejen tyto modely si můžete prohlédnout v našem hodinářství Carollinum. Za prohlédnutí rozhodně stojí i časomíry z řad Saxonia, Grand Complications nebo Richard Lange.

Vybráno z Carollinum magazínu