Nová kolekce Harmony

Článek napsán ve spolupráci s Vacheron Constantin.

Harmony Chronograph Caliber 3300

260 let nepřetržité aktivity na poli precizní hodinařiny vyžaduje oslavu. Vacheron Constantin si na své jubileum nadělil zbrusu novou kolekci Harmony, která se inspiruje nadčasovými křivkami chronografu z roku 1928.

260 let Vacheron Constantin

Harmony Dual Time

Pánské i dámské hodinky Harmony Dual Time jsou určeny pro všechny cestovatele a aktivní lidi, pro které se život ve dvou časových zónách stal běžnou skutečností.

Harmony Dual Time

Automatický kalibr 2460DT s duálním ukazatelem času s indikací dne a noci inovoval ovládání všech funkcí pouze prostřednictvím korunky v obou směrech, a to bez jakéhokoliv rizika poškození mechanismu.

Strojek Harmony Dual Time

Všechny modely splňují kritéria ženevské pečetě, která je garancí kvalitního řemesla a odborného přístupu. Modely Dual Time a Dual Time Small byly uvedeny v limitované edici při příležitosti 260. výročí, které připomíná dekorativní motiv známý jako „fleurisanne engraving“. Ten původně Jean-Marc Constantin zakomponoval v roce 1755 na nejstarší kapesní hodinky této značky.

Luxusní hodinky Harmony Dual Time

Vacheron Constantin Caliber 2460DT disponuje 40hodinovou rezervou chodu a skládá se z 233 součástek. Oba pánské modely jsou dostupné v 18kt bílém zlatě anebo 18kt červeném zlatě. Dámský model má pouzdro z 18kt bílého zlata zdobeného 88 diamanty o váze 1,20 karátu

Harmony Chronograph Caliber 3300

Harmony Chronograph Caliber 3300

Model Harmony Chronograph Caliber 3300 snoubí funkčnost a eleganci. Současná verze chronografu Vacheron Constantin vzdává hold původnímu stroji z roku 1928. Číselník zobrazuje hodiny, minuty a vteřiny v pozici čísla 9.

Coby pocta modelu z roku 1928 a historickým lékařským hodinkám nechybí pulzometrická stupnice v červené barvě okolo číselníku, která počítá pulz na škále 30 úderů.

Strojek Chronograph Caliber 3300

Vývoj kalibru 3300 začal v roce 2008 s cílem uvést na trh tradiční chronograf opatřený sloupkovým kolem a boční spojkou. Jeho pouzdro je vyrobeno z růžového zlata a disponuje 65hodinovou rezervou chodu. Model je – s odkazem na výročí značky – vyroben v limitované edici 260 kusů.

Harmony Ultra-Thin Grande Complication Chronograph Caliber 3500

Harmony Ultra-Thin Grande Complication Chronograph Caliber 3500

Velkou zajímavostí kolekce Harmony jsou luxusní hodinky Harmony Ultra-Thin Grande Complication Chronograph Caliber 3500.Ty jsou světově nejtenčím split-second chronografem ovládaným jedním tlačítkem.

Harmony Chronograph Caliber 3300

Um hodinářů potvrzuje jak samotné pouzdro hodinek tenké pouze 8,4 mm, tak ultratenký strojek. Ten byl vyvíjen od roku 2008 a už jen jeho složení je počin hodný mistrů. Vždyť některé součástky neměří více než tři setiny milimetru.

Harmony Ultra-Thin Grande Complication Chronograph Caliber 3500

Více informací o luxusních hodinkách Vacheron Constantin Vám rádi poskytneme v butiku Carollinum v Pařížské ulici, Praha 1. 

Vybráno z Carollinum magazínu