Patek Philippe představuje u příležitosti svého 175. výročí vzniku speciální kolekci hodinek

175. výročí jedné z nejrespektovanějších hodinářských značek je příležitostí pro něco skutečně výjimečného. Švýcarská rodinná značka Patek Phillipe vytvořila ojedinělou kolekci hodinek, které čerpají z vlastní bohaté tradice a připomínají, proč je dnes živoucí legendou haute horlogerie.

Hodinky Patek Philippe Grandmaster Chime

Hodinky Patek Philippe Grandmaster Chime

Hvězdou této kolekce jsou pánské hodinky Grandmaster Chime opatřené dvaceti komplikacemi. Jde o zatím nejkomplikovanější náramkové hodinky z dílny některé z renomovaných rodinných hodinářských společností. Tyto hodinky se dvěma číselníky lze nosit jednou nebo druhou stranou nahoru: zatímco první se soustředí na čas a odbíjení,druhá je věnovaná ucelenému věčnému kalendáři. Díky důmyslnému mechanismu se otáčení pouzdra provádí velmi snadno. Informace, které na hodinkách hledáme nejčastěji, tedy čas a datum, jsou vidět na obou číselnících. Grandmaster Chime je dokonalou ukázkou "inteligentních hodinek" v pojetí značky Patek Philippe.

Hodinky Patek Philippe Grandmaster Chime

Mezi dvaceti komplikacemi jsou mimo jiné velká a malá zvonkohra, minutová repetice a budík, datumová repetice, okamžitý věčný kalendář a kulaté otočné pouzdro se dvěma číselníky. Na vývoj, výrobu a sestavení těchto hodinek bylo třeba  100 000 hodin práce, z toho 60 000 připadlo jen na komponenty pohonu. Každý strojek se skládá z 1366 součástí a každé pouzdro tvoří 214 různých dílů.

Hodinky Grandmaster Chime z růžového zlata vznikly v sedmi exemplářích, šest z nich bude v prodeji, jeden se stane součástí sbírky muzea značky.

Hodinky Patek Philippe Chiming Jump Hour

Hodinky Patek Philippe Chiming Jump Hour

Významnou součástí výroční kolekce je Patek Philippe Chiming Jump Hour, elegantní, vysoce propacovaný a současně značně poetický kus. Hodinky v soudkovém pouzdře spojují tři skokové ukazatele a zvukovou indikaci v každou celou hodinu. Jsou potěšením pro oči i uši.

Bližší pohled na Chiming Jump Hour odhalí, že vteřinová ručka skáče v jednovteřinových krocích. Jakmile dosáhne na 60, také minutová skočí z jednoho minutového ukazatele na další. A v celou hodinu se číselný ukazatel hodin v okénku na pozici 12 skokem posune na další hodinu přesně v okamžik pohybu vteřinové a minutové ručky. Ve stejnou chvíli je slyšet jemný tón - hodinky ohlašují celou hodinu.

Chiming Jump Hour skrývají zcela nový kalibr 32-650 HGS PS. Platinové hodinky jsou vyrobeny ve výroční limitované edici 175 kusů.

Hodinky Patek Philippe World Time Moon

Hodinky Patek Philippe World Time Moon

Dvojice modelů hodinek Patek Philippe World Time Moon je ukázkou směřování do budoucnosti. Představuje originální kombinaci ukazatele světového času, kterého si velmi cení sběratelé, s ukazatelem měsíční fáze, přičemž tato poetická komplikace dostává zcela novou podobu.

Přestože obvykle bývá kladen důraz na světový čas, celý střed hodinek World Time Moon je netradičně věnován velkému ukazateli měsíční fáze. Ta ještě nikdy nebyla v hodinkách Patek Philippe podána tak realisticky a tak výrazně.

Hodinky Patek Philippe World Time Moon

Ukazatel světového času, velmi tradiční komplikace hodinek Patek Philippe, na dvou otočných kotoučích vně číselníku ukazuje naráz čas ve všech 24 časových zónách. Minutová ručka je společná pro všechny, hodinová koresponduje s městem na pozici 12 hodin, které zastupuje dané z časových pásem.

World Time Moon vznikly v limitované edici v počtu 1750 kusů, z nichž 450 tvoří diamanty zdobená dámská varianta z růžového zlata a 1300 o něco větší pánská ze zlata bílého.

Luxusní hodinky značky Patek Philippe Geneve jsou k dostání exkluzivně v našem Patek Philippe Boutique v Pařížské ulici 9, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu