Langematik Perpetual ve zlatě v medové barvě

Německá manufaktura A. Lange & Söhne se na ženevském veletrhu SIHH 2019 pochlubila hned několika limitovanými edicemi. Jednou z nich je i Langematik Perpetual, která bude vyrobena jen ve sto kusech. Její devízou je pak věčný kalendář s denní přesností až do roku 2100.

V A. Lange & Söhne se chlubí, že tento model využívající strojek s automatickým nátahem disponuje rovněž Zero-Reset mechanismem. To v praxi znamená, že můžete strojek zastavit, vteřinovka se podobně jako u chronografu resetuje a vy si můžete nastavit na sekundu přesný čas. Lákadlem této novinky je pouzdro ze zlata v medové barvě. Jak manufaktura zdůrazňuje, tento typ zlata používá jen pro vybrané modely, protože jeho výhodou je to, že více rezistentní než jiné typy zlata. Navíc luneta pouzdra je vyleštěna tak, aby vytvořila zrcadlový efekt.

Kontrastně postříbřený ciferník má rovněž ukazatel měsíční fáze, ručičky jsou pokryty luminiscenční vrstvou. To vše uzavřeno v pouzdře o průměru 38,5 mm.

Řada Langematik Perpetual byla poprvé představena v roce 2001. V té době šlo o vůbec první náramkové hodinky kombinující automatický nátah společně s tak velkou datumovkou a věčným kalendářem, který patří mezi vrcholné komplikace. Model je osazen kalibrem L922.1 SAX-0-MAT.

Modely hodinek z veletrhu SIHH 2019 jsou dostupné na butiku Carollinum.

Model - reference: 310.050

Kalibr: Automatický strojek L922.1 SAX-0-MAT

Průměr pouzdra: 38,5 mm

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu