IWC novinky roku 2014

Potápěčské novinky v řadě IWC Aquatimer

Od roku 1967, kdy manufaktura IWC uvedla na trh první hodinky Aquatimer, je po právu považována za experta na profesionální potápěčské hodinky.

Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“

iwc_aquatimer_iw376805_front

Nový model hodinek IWC Aquatimer Chronograph Edition „Expedition Jacques-Yves Cousteau“ je mementem fantastické výpravy výzkumné lodi Calypso pod velením J. Y. Cousteau za objevením souostroví Galapág. Tam v roce 1971 vznikl jeden z jeho mnoha fascinujících přírodopisných dokumentů nazvaný Draci z Galapág. Jacques-Yves Cousteau, největší průkopník podmořského výzkumu, objevitel, přírodovědec, ochránce přírody, fotograf a filmař zachytil senzační podmořský život mořských leguánů na Galapágách a dozvěděl se mnohé o jejich životě.

iwc_aquatimer_iw376805_back

Číselník speciální edice je modrý jako moře a jeho korálová vteřinovka je připomínkou vášně J.Y. Cousteaua pro korálové útesy. Na zadní straně pouzdra je gravírovaný nápis „le Commandant“, jak se Cousteauovi také říkalo. Manufaktura IWC je od roku 2004 partnerem společnosti Cousteau Society, kterou Jacques-Yves Cousteau založil v roce 1973 na ochranu podmořského světa. Část zisku z prodeje nového modelu bude odvedena ve prospěch Cousteau Society.

Aquatimer Automatic 2000

iwc_aquatimer_iw358002_front

Nový Aquatimer Automatic 2000 vodotěsný do hloubky 2000 metrů. Masivní titanové pouzdro o průměru 46 mm a čistý design připomínají ikonický model Ocean 2000, jehož autorem byl v roce 1982 Ferdinand A. Porsche, designér legendárního Porsche 911.

iwc_aquatimer_iw358002_back

V atraktivním obalu se skrývá spolehlivý mechanický automat kalibru 80110 s rezervou nátahu 44 hodin. Titanové pouzdro je vybaveno, jak vnější, tak vnitřní otočnou lunetou. Pro maximální bezpečnost při ponoru je běžný čas a čas ponoru odlišen barvou luminiscenčního nátěru Super-Luminovačas ponoru se ukazuje zeleně, zatímco čas běžný modře. Patentovaný systém umožňuje rychlou a snadnou výměnu tahů.

Aquatimer Chronograph

Mechanický chronograf IWC v efektním stříbrném provedení s černými detaily doznal jak estetické změny, tak zvýšení parametru vodotěsnosti.

Čistý design stříbřitého číselníku a čtvrthodinová stupnice na vnitřní otočné lunetě se odvolává na vůbec první model Aquatimer představený v roce 1967. Uspořádání displeje je navzdory třem sčítačům chronografu, ukazateli dne a data perfektně přehledné.

Nově je model vybaven vnější i vnitřní otočnou lunetou, což je ve srovnání s předchozí generací významný posun. Došlo také ke zvýšení vodotěsnosti z 120m na 300m.

iwc_aquatimer_iw376802_front

Dalším praktickým rysem je patentovaný systém výměny tahu z ocelového na pryžový, luminiscenční úprava ruček, indexů hodin a stupnice na vnitřní lunetě a šroubovací korunka. Srdcem tohoto stroje je kalibr 79320 zajišťující 44 h rezervu chodu. Díky kombinaci lesklého a matného finiše na ocelovém pouzdře a náramku se tento model hodí stejně dobře na dobrodružné výpravy do hlubin oceánu i na pracovní schůzku.

Více informací o luxusních hodinkách IWC Vám rádi podají v hodinářství  Carollinum v Pařížské ulici, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu