Hodinky Égérie od Vacheron Constantin

Vyhrazeno ženám

Když se hodinářské umění spojí s estetikou vysokého krejčovství, může vzniknout luxusní dámská kolekce hodinek s dechberoucím číselníkem.

Přivítejme Égérie...

Text: Kateřina Daňková

Égérie, nová linie od Vacheron Constantin, zaujme ženy, které touží po elegantních hodinkách. Vybrat si mohou z šestice modelů s diamantovou lunetou a pouzdry o velikostech 30, 35 a 37 mm.

Hodinky Égérie představují vše, co může žena u hodinek ocenit:

  • Diamanty na číselníku a lunetě.
  • Na všech modelech najdeme zhruba stovku diamantů, u vrcholného modelu je jich víc než osm set.
  • Nepřehlédnutelný číselník je vytvořený technikou tapiserie. Jemné plisé se objevuje u středu i po okrajích číselníku, dekor látky je obdivuhodným spojením světa módy a hodinářského umění.
  • Doplňková funkce, jako je datum či měsíční fáze, přidává hodinkám na atraktivitě.
  • Umístění data a lunární fáze je netradiční – mimostředné, zajímavá je i pozice korunky. Pomyslná osa prochází středem číselníku a data/lunární fáze i korunkou.
  • Mechanické hodinky (rozměry pouzdra 35 a 37 mm) jsou vybaveny automatickým strojkem z dílny Vacheron Constantin, 30mm varianta je quartzová. Natahování je tak vždy rychlé a praktické.
  • Korunka je netradičně umístěná na pozici mezi jednou a druhou hodinou, zdobená měsíčním kamenem, u vrcholného modelu najdeme na korunce solitérní diamant.
  • Ocelové hodinky jsou obdařeny praktickým ocelovým tahem, který je maximálně pohodlný. Zlaté časomíry jsou dodávány hned s několika řemínky v jednom balení, a v různých barvách kůže.

Menší velikost s názvem Égérie Self-winding je obdařená podlouhlým okénkem data, 35mm pouzdro je vyrobeno z oceli (tato verze je doplněna ocelovým tahem) či z růžového zlata. K tomuto modelu jsou v balení tři barevné řemínky z aligátora, které lze díky praktickému klipu snadno a kdykoli měnit.

Větší, 37mm verze Égérie Moon Phase, vás osloví nádhernou měsíční fází, luna se schovává za obláčky z perleti, na cestě s ní putuje více než desítka hvězd. Ocelová verze je doprovázena integrovaným náramkem/tahem, zlatá je doplněna o tři barevné řemínky se zlatou sponou v tmavě modré, malinové a hnědé.

Spojením vysokého hodinářství s vysokým šperkařstvím (haute joaillerie) je celodiamantová varianta Égérie Moon Phase Diamond-pavé. Na této fascinující podívané, která osciluje mezi hodinkami a šperkem, bychom našli 824 zářivých diamantů.

K dispozici je i varianta s 30mm zlatým pouzdrem a quartzovým strojkem.

Hodinky budou od března 2020 dostupné v butiku Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu