Hodinářské novinky Montblanc 2014

Před devadesáti lety Montblanc vytvořil plnicí pero, které se stalo ve světě psacích potřeb ikonou: Meisterstück.

Nová kolekce pánských hodinek Meisterstück Heritage Collection čerpá z devadesátileté tradice linie Meisterstück a je ztělesněním hodnot, které jsou s ní po léta spojeny – úsilí dosáhnout dokonalosti a excelence díky nekompromisní preciznosti a mistrovské práci. Stejné principy definují i hodinářskou produkci značky Montblanc. Inovativní kalibry a luxusní časomíry představují špičku tradičního švýcarského hodinářského umění.

Meisterstück Heritage Perpetual Calendar

Meisterstück Heritage Perpetual Calendar

Věčný kalendář patří k mechanicky vysoce náročným komplikacím a je jedním z vrcholů hodinářiny.

Jeho jednotlivé ukazatele jsou harmonicky rozmístěné na číselníku spolu s ukazatelem měsíční fáze.

Modré ručičky kalendáře kontrastují se stříbřitě bílým číselníkem, zatímco zlacená hodinová a minutová ručka ladí s 39milimetrovým pouzdrem z 18-ti karátového zlata. Hodinky jsou opatřené automatickým strojkem s 42hodinovou rezervou nátahu.

Meisterstück Heritage Moonphase

Meisterstück Heritage Moonphase

Milovníci hodinek oceňují klasickou komplikaci s ukazatelem fází měsíce nejen kvůli důmyslnému mechanickému řešení, ale zejména pro její estetické pojetí.

V tomto modelu je ukazatel měsíční fáze integrovaný do ukazatele data na pozici 6. Pouzdro ve velikosti 39mm ukrývá automatický strojek s 42hodinovou rezervou chodu a je k dispozici v provedení z oceli a z 18-ti karátového růžového zlata.

Meisterstück Heritage Date Automatic

 Meisterstück Heritage Date Automatic

Čtyři ukazatele poskytují všechny základní informace: hodiny, minuty, vteřiny a datum.

I číselník je ztělesněním estetiky vycházející z čiré funkčnosti – ta dokonale odráží filozofii řady Meisterstück.

Automatický strojek, ukrytý v pouzdře z leštěné oceli, má 38hodinovou rezervu nátahu.

Hommage to Nicolas Rieussec – limitovaná edice

Hommage to Nicolas Rieussec

Před šesti lety uvedl Montblanc zcela první chronograf z kolekce Nicolas Rieussec, letos vzdává limitovanou edicí hold tomuto geniálnímu hodináři a inspiruje se  chronografem z roku 1821, a to nejen po mechanické stránce, ale i estetické. Díky tomu jsou chronografy Montblanc Nicolas Rieussec naprosto odlišné od chronografů jiných výrobců.

Na rozdíl od ostatních postrádají tradiční velkou centrální vteřinovku a Rieussecovu chronografu skládají poctu párem rotujících disků na pozicích 4 a 8, z nichž lze uplynulé sekundy a minuty odečíst pomocí pevných ruček.

Klasický čas ukazuje číselník v horní části, pod kterým rotuje 12-ti hodinový disk ukazující čas v druhé časové zóně. Ukazatel dne a noci v okénku ve tvaru komety na pozici 9 je synchronizovaný s domácím časem stejně jako datumovka na pozici 3.

Montblanc tak navazuje na stvořitele chronografu, kterému se v září 1821 na dostihové dráze u Martových polí v Paříži jako prvnímu podařilo měřit mezičasy v jednotlivých kolech dostihového závodu (jeho „sekundový chronograf“ měřil časové rozmezí od pětiny sekundy do deseti minut) a při zachování původní myšlenky a vzhledu využívá inovativní materiály a technologie, aby tyto historické stroje přenesl do současnosti.

Limitovaná edice hodinek z 18-ti karátového růžového zlata čítá 193 ks – právě tolik let uplynulo od doby, kdy si Nicolas Rieussec nechal svůj chronograf patentovat. Dalších 565 ks těchto skvostných hodinek s automatickým strojkem a rezervou nátahu 72 hodin jeprovedeno v oceli

TimeWalker Extreme Chronograph DLC

TimeWalker Extreme Chronograph DLC

Kolekci TimeWalker značka Montblanc představila přesně před deseti lety, znamenala tehdy zásadní designový předěl. Čistý design, 43mm pouzdro, střídmý vzhled číselníku s velmi jasnou typografií a charakteristickými zkosenými ručičkami.

Do své druhé dekády vstupuje kolekce novým modelem TimeWalker Extreme Chronograph DLC. Nerezové pouzdro má černou povrchovou úpravu DLC (diamond-like carbon), kterou prakticky nelze poškrábat. Průhled zadním víčkem pouzdra nabízí možnost sledovat automatický mechanický kalibr vybavený funkcí chronografu.

Star Classique Lady Automatic

Star Classique Lady Automatic

Elegantní vzhled nového přírůstku v kolekci Star Classique Lady podtrhuje perleťový číselník s diamantovými indexy a číslovkou 12 v charakteristickém písmu. Quartzový strojek je usazený v tenkém pouzdru z nerezové oceli o průměru 30 mm, které je na zadní straně ergonomicky tvarované.

Hodinky Montblanc jsou k dostání v butiku Montblanc v Pařížské ulici 9, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu