Hampton od Baume & Mercier vzdává hold stylu art deco

Zvolit značku Baume & Mercier a řadu Hampton se vyplatí z několika důvodů: jde o velmi kvalitní švýcarskou hodinařinu v dostupné cenové kategorii, novinková kolekce navíc nabízí několik stylových variant pro muže i ženy – můžete si vybrat kupříkladu i párové časomíry pro sebe a svůj protějšek.

Obdélníkový tvar sice mezi obvykle kulatými pouzdry působí stále spíše netradičně, o to více ale zaujme. Linie Hampton totiž nezapře inspiraci stylem art deco: křivky dostávají přednost před pravými úhly, a světlo tak po leštěném povrchu hodinek klouže s nebývalou ladností.

Nové modely jsou vybaveny ocelovými pouzdry dostupnými ve třech velikostech: 35 × 22,2 mm (small), 43 × 27,5 mm (medium) a 48 × 31 mm (large). Zvolit tak můžete model padnoucí každému zápěstí.

Dámské s perletí, pánské s velkou datumovkou

Čistý vzhled dokonale dotvářejí vyvážené proporce číselníků, na nichž je aktuální čas lehce čitelný. Číselníky zdobí moderní arabské číslice, doplňují je indexy a ručky ve tvaru meče. Kreativní přístup při vytváření podoby hodinek Hampton se dá přirovnat k principům stylu art deco, kombinuje totiž funkčnost s luxusem.

Dámské verze s číselníkem z bílé perleti a s diamanty, v opalínově stříbrné a modré v saténovém lesku jsou všechny akcentovány jemnou minutovou škálou. Udržuje je v chodu quartzový strojek nové generace se spolehlivostí optimalizovanou na sedm let.

Pánské hodinky pohání tříručkový automatický strojek, částečně dekorovaný tzv. Ženevskými pruhy. Dle daného modelu disponují hodinky rezervou chodu buď 38, nebo 42 hodin. Čas se ukazuje na stříbrně tónovaném číselníku se zrnitou texturou. Moderní černé rutheniové ručky kontrastují s barvou číselníku, k jehož přehlednosti přispívá i šedo-černá minutová škála.

Hodinky Hampton jsou k dispozici také ve verzi s velkou datumovkou, s funkcí druhého časového pásma a ukazatelem dne a noci. Jde o jeden z nejpozoruhodnějších modelů celé kolekce. Strojek Soprod TT651 s automatickým nátahem má rezervu chodu 42 hodin a je zdobený Ženevskými pruhy.

Strojky s automatickým nátahem chrání safírové sklíčko na zadní straně pouzdra, ukotvené čtyřmi šroubky, zatímco u quartzových najdeme plné dýnko, vhodné pro gravírování.

Řemínky: hra barev a stylů

Hodinky Hampton mají standardně kovové tahy, které lze měnit podle vašeho přání.

Dámské varianty si hrají s barvami s nádechem modernosti a svěžesti, řemínek v barvě modré oblohy byl vyrobený speciálně pro Baume & Mercier. Kožené pásky jsou dostupné v módních odstínech, jako je lékořice a velmi elegantní světle hnědá, a v dalších jedenácti zářivých barvách. Vrchol představuje světle hnědý ovinovací řemínek zdobený prošíváním. Pro elegantnější vzhled nabízí Hampton tříčlánkový leštěný ocelový tah.

Pánské modely doplňuje černý řemínek z aligátora s šedým prošíváním a trojitou překlápěcí sponou s bezpečnostní pojistkou. I řemínky pro muže se nabízejí v různých barvách a módních odstínech, jako je hnědá, šedá a tmavě modrá.

Baume & Mercier nabízí své letošní novinky v početných atraktivních variacích. Rádi vám hodinky Hampton předvedeme. Přijďte si je vyzkoušet do našeho butiku Carollinum

Vybráno z Carollinum magazínu