Přichází filmový trhák TENET a hodinky Hamilton jsou u toho

Již brzy dorazí do kin film TENET. Velkolepá akční podívaná od americko-britského režiséra Christophera Nolana bude vrcholem filmové nabídky tohoto léta. Hodinky Hamilton byly opět u toho a zahrály si ve filmu jednu z hlavních rolí. 

Text: Carollinum

Značka Hamilton je s filmem spjata od roku 1932, hodinky se pravidelně objevují v hollywoodských trhácích. Tak například minulý rok to bylo čtvrté pokračování snímku Man in Black (Muži v černém), kde agenti nosili hodinky Ventura. Přezdívku „The Murph“ si získala časomíra z filmu Interstellar od režiséra Christophera Nolana. V roce 1966 vznikly pro film Stanleyho Kubricka 2001: Vesmírná odysea unikátní hodiny, jenž byly předzvěstí nástupu digitálních hodinek.

Speciální limitovaná edice ve dvou provedeních s červenou či modrou špičkou sekundové ručky

Zatím největší partnerství mezi Hollywoodem a Hamiltonem proběhlo právě na filmu TENET, kreativní týmy designérů hodinek a filmových producentů stálo stovky hodin práce. Hodinky mají ve filmu tak významnou úlohu, že musely být obdařeny funkcemi, které se v současné komerční produkci nedají obsáhnout. V TENETu si tak zahraje, podobně jako v jiných sci-fi snímcích, model vytvořený na míru tvůrcům filmu. Jde o kombinaci modelu Khaki Navy BeLOWZERO s požadovanou filmovou technologií viditelnou na displeji. Během natáčení se vyrobily desítky takto upravených hodinek/rekvizit a hodináři z Hamiltonu byli přítomni u jednotlivých scén, aby mohli být nápomocni při nastavování specifických funkcí.

BeLOWZERO Speciální edice

Hodinky z filmu sice koupit nemůžete, nicméně právě nyní přichází do prodeje limitovaná edice inspirovaná filmem TENET. Jde o modely BeLOWZERO ref. H78505332 a ref. H78505331. Pouzdro hodinek je vyrobeno z lehkého titanu, model je dle reference obdařen červenou či modrou špičkou sekundové ručky. Obě barvy jsou klíčové pro samotný film a dvě limitované edice jsou dostupné v počtu 888 kusů.

A na co se v kině těšit?

V hlavní roli uvidíte amerického herce Johna Davida Washingtona. Že vám to příjmení něco připomíná? Jistě, je to nejstarší syn herce Denzela Washingtona a i když se v mládí živil jako profesionální hráč amerického fotbalu, nakonec se přeci jen dal na filmovou cestu ve šlépějích svého otce. Jeho postava má nelehký úkol. Zachránit svět. V temném světě mezinárodní špionáže se vydává se na extrémně komplikovanou misi, ve které pro časoprostor neplatí pravidla, tak jak je známe. Americko-britský režisér a scenárista Christopher Nolan má na svém kontě takové snímky jako Počátek, Interstellar či Dunkerk. Film TENET je však v mnoha ohledech výjimečný. Mimo jiné i tím, že v něm nechal Nolan shořet letoun Boeing 747. Takové akční scény se dnes běžně tvoří počítačovou technikou, tradiční reálné scény jsou na ústupu. Ne tak u tohoto filmového mága, který ctí tradiční filmovou řeč a způsoby natáčení. Snímek má do našich kin dorazit 27. srpna, nicméně termín premiéry se může ještě změnit.

Rozhodně stojí za vidění, a to nejen proto, že na jeho výrobu bylo nutné vydat víc než dvě stě miliónů amerických dolarů... 

Technická specifikace:

Khaki Navy BeLOWZERO

Ref.: H78505332, H78505331

Pouzdro: 46 mm, titan s černým PVD

Ručky: černá hodinová a minutová ručka s tmavě šedým povrchem Super-LumiNova, černá sekundová ručka s červeným zakončením/špičkou (ref. H78505332) nebo modrou špičkou (ref. H78505331)

Strojek: automatický strojek s 80hodinovou rezervou chodu H-10

Vodotěsnost: 1000 m / 100 barů

Řemínek: kaučukový s trnovou sponou

Hodinky již brzy dorazí do butiku Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu