Elegán ve zlatém těle

Clifton Baumatic 10547 od Baume & Mercier

Značka Baume & Mercier slaví letos výročí 160 let a svůj narozeninový rok začíná noblesně. V pouzdře z růžového zlata novinky Clifton Baumatic pracuje automatický kalibr Baumatic. Ten si protentokrát přizval funkce ukazatele data a dne v týdnu či měsíční fázi.

Text: Carollinum

Když před dvěma lety představila švýcarská značka Baume & Mercier nový kalibr Baumatic, bylo jasné, že se stane jejím zásadním pilířem. Šlo totiž o strojek s pětidenní rezervou chodu, což je v hodinářském světě vysoké číslo. Navíc nedlouho po uvedení se ze strojku Baumatic stal automat s certifikací COSC. Velmi přesný chronometr je oblíbený kvůli atraktivnímu vzhledu, bílý číselník doplnila i jeho tmavě modrá varianta. Loni byla představena také reference 10470, jež má ve zlatém pouzdře uložený věčný kalendář.

 Jak vypadá letošní zlatá novinka?

Na první pohled nás zaujme tmavě šedý lakovaný číselník, který se směrem od středu ke kraji ztmavuje. Útlé indexy a ručky doplňuje zlatý měsíc na noční obloze zabíhající pod šedý safírový kryt, ten tak přiznává celý kotouč mechanismu měsíční fáze. Je tak uzpůsoben kvůli čitelnosti ručky ukazatele data, která je jeho součástí. Zrcadlově se v horní části číselníku setkáme s ukazatelem dne v týdnu.

Baumatic BM-14 je mechanický in-house kalibr vytvořený v designovém studiu Baume & Mercier a sestavený v Richemont Research & Innovation Hub. Nabízí stejně jako jeho předchůdci pětidenní rezervu chodu, přes safírové dýnko můžete pozorovat práci strojku s rotorem dekorovaným Ženevskými pruhy. Leštěné pouzdro se saténovým finišem doprovází kožený řemínek v modré barvě, který se dá díky specifickému systému rychlé výměny bez využití nářadí změnit za jiný.

Technické specifikace:

Clifton Baumatic 10547

Reference: M0A10547

Strojek: automatický in-house kalibr BAUMATIC BM14 1975 AC2 s rezervou chodu 5 dní (120 hodin)

Funkce: hodiny, minuty, sekundy, měsíční fáze, datum a den v týdnu

Pouzdro: 18kt růžové zlato, safírové sklo i průhled dýnka, vodotěsnost 50 m

Číselník: šedý lakovaný

Řemínek: měnitelný kožený řemínek z aligátora s červeným prošíváním z vnitřní strany se zlatou trnovou sponou

Značku Baume & Mercier prodává butik Carollinum, Pařížská 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu