Datograph Perpetual Tourbillon unikátně kombinuje vrcholné komplikace

Reinterpretace mistrovského díla. Tak sami v manufaktuře A.Lange & Söhne nazývají svůj nejnovější model Datograph Perpetual Tourbillon, který představili na ženevském veletrhu SIHH 2019. Nezbývá než dát jim za pravdu.

Tyto hodinky vycházejí z modelu uvedeného na trh v roce 2016. Kombinují hned několik vrcholných komplikací. Jak již název napovídá, za označením Datograph se ukrývá užití flyback chronografu, který umožňuje automaticky ihned další spuštění stopek bez nutnosti předešlý start stopnout a resetovat. Termín Perpetual neznamená nic jiného než použití věčného kalendáře.  Tourbillon je viditelný skrze dýnko.

Zatímco původní limitovaná edice sta kusů z roku 2016 byla z platiny, tato limitovaná řada má opět pouhých sto kusů, ale tentokrát z bílého zlata a číselník z růžového zlata. Kromě zmíněných komplikací je součástí ciferníku též ukazatel rezervy nátahu a také ukazatel měsíční fáze. To vše je ukryto v pouzdře o šířce 41,5 mm. Nechybí kožený řemínek z aligátora v tmavě hnědé barvě.

Zajímavým detailem je i fakt, že kalibr, který si manufaktura vyrábí sama, je složen z 729 částí. Rezerva nátahu u tohoto modelu je 50 hodin.

Modely hodinek z veletrhu SIHH 2019 budou dostupné na butiku Carollinum v průběhu roku 2019.

Model - reference: 740.056

Kalibr: L952.2 s ručním nátahem

Průměr pouzdra: 41,5 mm

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu