Datograph Perpetual Tourbillon unikátně kombinuje vrcholné komplikace

Reinterpretace mistrovského díla. Tak sami v manufaktuře A.Lange & Söhne nazývají svůj nejnovější model Datograph Perpetual Tourbillon, který představili na uplynulém ženevském veletrhu SIHH 2019. Nezbývá jim dát než za pravdu.

Tyto hodinky vycházejí z modelu uvedeného na trh v roce 2016. Kombinují hned několik vrcholných komplikací. Jak již název napovídá, za označením Datograph se ukrývá užití flyback chronografu, který umožňuje automaticky ihned další spuštění stopek bez nutnosti předešlý start stopnout a resetovat. Termín Perpetual neznamená nic jiného než použití věčného kalendáře. Manufaktura slibuje přesnost kalendáře na dalších 122 let. Tourbillon pak znamená minutový tourbillon, který je viditelný skrze dýnko a který byl navržen tak, aby zamezil působení gravitace na natahovací systém.

Zatímco původní limitovaná edice sta kusů z roku 2016 byla z platiny na černém ciferníku, tato limitovaná řada má opět pouhých sto kusů, ale tentokrát z bílého zlata a ciferník z růžového zlata. Krom zmíněných komplikací je součástí ciferníku též ukazatel rezervy nátahu a také ukazatel měsíční fáze. To vše je ukryto v pouzdře o šířce 41,5 mm,. Nechybí kožený řemínek z aligátora v tmavě hnědé barvě.

Zajímavým detailem je i fakt, že kalibr, který si manufaktura vyrábí sama, je složen z 729 částí. Rezerva nátahu u tohoto modelu je 50 hodin.

Nové modely hodinek z veletrhu SIHH 2019 budou dostupné na butiku Carollinum v průběhu roku 2019.

Model - reference: 740.056

Kalibr: Automatický strojek L952.2

Průměr pouzdra: 41,5 mm

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu