Dámské hodinky Baume & Mercier Promesse

Tradice výroby dámských hodinek se u manufaktury Baume & Mercier datuje už od konce šedesátých let 19. století, kdy Louis-Victor Baume věnoval své dceři zlaté kapesní hodinky. Skutečnou love story s dámskými hodinkami pak začali psát společně William Baume s Paulem Mercierem, když po první světové válce v Ženevě zahájili výrobu ikonických zdobných hodinek v art deco stylu. Inspirativní tvary náramkových hodinek se staly jedním ze symbolů ženské emancipace.

V padesátých letech 20. století, zlaté éře hodinek, vytvořila manufaktura Baume & Mercier několik legendárních modelů. Na sklonku 70. let začali designéři, fascinovaní harmonií, experimentovat s formami definovanými zlatým řezem. Výraznými a velmi úspěšnými modely té doby se staly hodinky Mimosa a Galaxy.

Letité zkušenosti a schopnost převtělit do hodinek specifická přání, potřeby a očekávání žen zajistila manufaktuře Baume & Mercier mezinárodní renomé v této oblasti. Nová kolekce hodinek Promesse je skutečnou ódou na ženskost.

Baume & Mercier Promesse

Nové hodinky Promesse jsou inspirovány vlastní historií – konkrétně časomírou ze 70. let, která je uložena ve sbírce muzea Baume & Mercier. Nekonvenční tvar hodinek je založen na prolnutí oválné lunety zasazené do kulatého pouzdra. Tento klasický elegantní tvar na některých modelech dále zvýrazňuje provedení lunety z přírodní perleti, červeného zlata nebo osazení diamanty. Pouzdro je k dispozici ve dvou dámských velikostech (30 a 34 mm).

Baume & Mercier Promesse

 Linie pouzdra se odráží na zaoblení článků náramku z leštěné oceli. Tyto neokázale elegantní a rafinované hodinky jsou k dispozici se švýcarským quartzovým strojkem a také s mechanickým automatem.

Hodinky Baume & Mercier Promesse jsou k dostání v hodinářství – klenotnictví Carollinum v Pařížské ulici 11, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu