Butik Carollinum v novém: po rekonstrukci nabízí více než 300 modelů hodinek

Multibrandový butik Carollinum známý nabídkou hodinek nejvyšší kvality se chlubí novým „zlatavým“ interiérem. Po rozsáhlé rekonstrukci jsou na tradiční adrese Pařížská 11 připraveny ucelené expozice jednotlivých značek A. Lange & Söhne, Vacheron Constantin, IWC, Jaeger-LeCoultre, Cartier, Panerai, Breitling, Tudor, Tag Heuer, Baume & Mercier, Hamilton či Mido. Většina z nich je na českém trhu dostupná právě díky stejnojmenné rodinné firmě Carollinum.

“Carollinum byl první butik, který přinesl na prestižní Pařížskou ulici široké portfolio nejprestižnějších značek švýcarských hodinek. Během uplynulých 23 let jsme se stali důležitými partnery významných manufaktur a pro české zákazníky hlavní branou do světa vrcholné hodinařiny - a k tomu jsou adekvátně reprezentativní prostory nutností,” říká k rozsáhlé rekonstrukci majitelka společnosti Carollinum Tamara Kotvalová, jejíž butik poprvé otevřel na vyhlášené adrese již v roce 2002.

Cílem rekonstrukce bylo zvětšení obchodní plochy a celkové oživení obchodu. Původní obchod byl rekonstruován před 6 lety a z jeho původního designu zbylo pouze torzo. Bylo to dáno tím, že během těchto let dostaly jednotlivé značky prostor pro svoji prezentaci a jednotná linka interiéru se tak vytratila. Nový design měl tyto značky spojit a dát najevo celkový refresh obchodu. Architekti ze studia Slaby Architects vsadili na světlou, čistě barevnou kombinaci, která byla protipólem původního interiéru. Této svěžesti se dosáhlo moderním a zároveň tradičním materiálem - litým terazzem.

Terazzo bylo namícháno specificky do světlozlaté kombinace za pomocí tří druhů oblázků. K vytvoření zlatavé barvy byly použity oblázky Giallo Siena. Dalším výrazným materiálem bylo jasanové dřevo. To je použito na obklady stěn, vitrín, schodiště. V kombinaci s broušenou mosazí získal obchod nový svěží impuls s tradičními hodnotami.

“Díky rekonstrukci máme dvojnásobnou prodejní plochu, díky čemuž můžeme nabídnout více než 300 různých modelů hodinek od 12 značek. Každá z nich má nyní speciální prostor pro vlastní prezentaci. Proměnou prošel i VIP salonek, který je mnohem komfortnější,” přiblížil manažer butiku Martin Janna s tím, že hodinky švýcarské kvality je možné vybírat v širokém cenovém rozpětí. Mechanické hodinky lze pořídit přibližně od 10 tisíc korun.

Vybráno z Carollinum magazínu