Baume & Mercier se chlubí věčným kalendářem v řadě Baumatic

Švýcarská značka Baume & Mercier uvedla na ženevském veletrhu SIHH 2018 řadu Clifton Baumatic. Způsobila tím nemalý rozruch, protože se cenově zařadila mezi přívětivě dostupné modely. Překvapení nechybělo ani rok poté. Baume & Mercier přišla v této řadě s modelem, který nabízí komplikaci v podobě věčného kalendáře.

Clifton Baumatic Perpetual Calendar má samozřejmě inovovaný kalibr, konkrétně jde o strojek BM13.1975AC-1, který stejně jako jiné modely z řady Clifton Baumatic disponuje až pětidenní rezervou nátahu. Ciferník kromě ukazatele data, dne v týdnu, měsíce a přestupného roku nabízí také ukazatel měsíční fáze.

Jednoduše vyvedený číselník v porcelánově bílé barvě s modrými akcenty je uzavřený v pouzdře z červeného zlata. Strojek je navíc chráněn proti působení magnetismu. Nechybí ani černý řemínek z kůže aligátora. Šířka pouzdra je o dva milimetry větší než loni uvedená kolekce, tedy 42 mm.

Sofistikované zpracování doplněné o náročnou komplikaci v kombinaci se zlatem dělají z těchto hodinek ikonický kus nadčasového stylu.

Modely hodinek z veletrhu SIHH 2019 jsou dostupné v butiku Carollinum

Model - reference: M0A10470

Kalibr: Automatický strojek BM12-1975AC-1 s modulem věčného kalendáře Dubois-Dépraz 55102

Průměr pouzdra: 42 mm

Voděodolnost: 50 m

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu