Baume & Mercier a luxusní hodinky Clifton

Luxusní hodinky Baume & MercierHodinky  Clifton Complete Calendar (M0A10055) a Clifton Chronograph (M0A10129)

Od roku 1830 si švýcarská manufaktura Baume & Mercier buduje jméno díky svým kvalitním strojkům a vyváženému, čistému designu. Její modely se nejčastěji pohybují v kategorii dostupného luxusu  do 100.000 korun, avšak v portfoliu značky objevíte i královské komplikace jako je například tourbillon.

To odráží i řada Clifton inspirovaná pulzujícím New Yorkem padesátých let a zlatou érou hodinářství. Je výsledkem hledání dokonalé harmonie, jež formuje rysy této značky od jejího počátku. V dokonale zpracovaném elegantním pouzdru z oceli nebo 18karátového zlata objevíte střídmý design, ale i komplikace jako je tourbillon, ukazatel měsíční fáze či chronograf. 

CLIFTON COMPLETE CALENDAR

CLIFTON COMPLETE CALENDAR

Hodinky Clifton Complete Calendar (M0A10055)

Hodinky z kolekce CLIFTON COMPLETE CALENDAR jsou ztělesněním designu, který nestárne. V ocelovém pouzdře je vkusně umístěn strojek s ukazatelem dne, měsíce a měsíční fáze.

CLIFTON COMPLETE CALENDARHodinky Clifton Complete Calendar (M0A10055)

Strojek hodinek (Dubois Dépraz 9000) je umístěn v pouzdru o velikosti 43 mm viditelným skrze průhled zadního víčka. Díky své pozornosti k detailům a vyvážení číselníku se z těchto hodinek stal ideální doplněk moderního gentlemana. 

CLIFTON CHRONOGRAPH

 CLIFTON CHRONOGRAPHHodinky Clifton Chronograph (M0A10129)

Hodinky Clifton Chronograph zosobňují ideální proporce hodinek a mistrovský design inspirovaný zlatými léty padesátými nabízí „vintage“ design. Komplikace těchto hodinek vyrobená speciálně pro měření krátkých intervalů splní náročné požadavky, kdykoliv ji budete potřebovat. Tuto komplikaci v pouzdře z oceli o velikosti 43mm vkusně doplňuje stříbrný číselník a modré ručičky.

CLIFTON 1892 FLYING TOURBILLON

Vrcholem kolekce Clifton a nabídky Baume & Mercier je exkluzivní limitovaná edice CLIFTON 1892 FLYING TOURBILLON.

Clifton hodinky Baume & MercierHodinky Clifton 1892 Flying Tourbillon

Tato edice je vyrobena v počtu pouhých 30 kusů a představuje to nejlepší ze švýcarského hodinářství. Hodinky s kalibrem na ruční nátah jsou zároveň dokonalým vyjádřením kréda manufaktury Baume & Mercier - „Akceptovat pouze dokonalost a vyrábět hodinky jen té nejvyšší kvality“.

POHLED DO HISTORIE

V roce 1892 uvedla manufaktura první hodinky se strojkem regulovaným tourbillonem. V této době byla komplikace tourbillonu výsadou jen těch nejlepších hodinářských domů, které jí ve většině případů vybavovaly hodinky do soutěží zabývajících se přesností měření času.

CLIFTON 1892 FLYING TOURBILLONHistorické kapesní hodinky Baume & Mercier

Hodinky s tourbillonem od Baume & Mercier se zúčastnily klání v roce 1892 pořádaném observatoří v Kew Teddingtonu nedaleko Londýna, kde získaly 91,1 bodu ze sta možných, a jejich rekord nebyl po následujících deset let pokořen. Na počest těchto mimořádně přesných časomír a na připomínku slavné minulosti vyvinula manufaktura nový model Clifton 1892 Flying Tourbillon.

JEDINEČNÝ KUS 

CLIFTON 1892 FLYING TOURBILLONPohled na létející tourbillon otáčejícím se kolem své osy za jednu minutu

Časomíry mají rezervu chodu 50 hodin. Stříbrně opálový ciferník je doplněný o indexy a číslice z růžového zlata a na pozici 9. hodiny se nachází otvor s létajícím tourbillonem otáčejícím se kolem své osy jednou za minutu. 

CLIFTON 1892 FLYING TOURBILLONPrůhled safírovým sklíčkem

Hodinky jsou vyrobené z 18kt růžového zlata a jejich srdce bije exkluzivním kalibrem na ruční nátah (P591), jehož chod reguluje tzv. létající tourbillon. Ten vzešel z manufaktury ve Val Fleurier. Můstky strojku jsou dekorované tzv. Ženevskými pruhy, stejně tak jako jeho další části tradičními povrchovými úpravami, vše pozorovatelné skrze safírové sklíčko.

DESIGN

Designéři Baume & Mercier navrhli pro velkorysý kalibr stejně velkorysé pouzdro o průměru 45,5 milimetrů, které perfektně sedí na zápěstí. Eleganci hodinek podtrhuje ručně ušitý řemínek z aligátoří kůže.

Vybráno z Carollinum magazínu