Vyhrajte speciální let Electrou J. A. Bati

Rezervujte si svoje místo. Čas letí.

Soutěž ukončena

Soutěž o zážitek na celý život

Noblesní Lockheed Electra 10A patřila k tomu nejlepšímu, co mohl předválečný letecký průmysl nabídnout tehdejším elitám. Dodnes budí nadšení všech fanoušků letectví a už samotné setkání se zářivým dvoumotorovým letounem na zemi je nezapomenutelný zážitek. Jaké to ale je proletět se v historicky jedinečném modelu, ve kterém procestoval Jan Antonín Baťa při svých obchodních cestách celý svět? To můžete zjistit díky naší soutěži. Proleťte se původním strojem J. A. Bati !

Nové hodinky vás dostanou do hry

Stačí si v našem pražském butiku Carollinum koupit v období 28.7. až 30.9.2017 nové hodinky, vyplnit přihlášku do soutěže a doufat, že se štěstí usměje právě na vás. Pět vylosovaných zákazníků se může těšit na speciální let v říjnu tohoto roku.

Kupte si nové hodinky a zapojte se do soutěže

Vybírejte z nejširší nabídky prémiových hodinek a vyhrajte let Electrou J. A. Bati.

Proleťte se legendou

Electra byla trumfem firmy Lockheed v tvrdém konkurenčním boji o zákazníky na předválečném trhu s dopravními letadly. Vynikala elegancí, výkonem a skvělou aerodynamikou. Na jejím zdokonalení se podílel slavný Kelly Johnson, podepsaný mimo jiné pod dalšími legendárními projekty jako Constellation, U-2 nebo průzkumný Blackbird. 

Electra navržená původně jako dopravní stroj našla brzy své uplatnění spíše jako osobní letadlo tehdejší elity a stala se oblíbeným dopravním prostředkem pro mezikontinentální lety. Pro svou cestu kolem světa si ji vybrala i Amélie Earhartová, jejíž nevysvětlitelné zmizení v Tichém oceánu dodnes zůstává jednou z největších záhad letecké historie.

Říká se, že Jan Antonín Baťa toužil po svém novém letadle tak moc, že mu firma stroj s výrobním číslem 1091, původně rezervovaný pro slavnou letkyni Earhartovou, dodala přednostně, aby nemusel dlouho čekat.

Jan Antonín Baťa letoun pořídil ve stejném roce jako slavná pilotka Earhartová a jeho Electra létala v Československu od roku 1937 až do války pod registrací OK-CTB. Ještě před obsazením republiky německou armádou, stihl stroj s posádkou vedenou Baťovým šéfpilotem Janem Šerhantem uletět do Polska. Po několika dalších krátkých angažmá stroj nakonec Baťova firma prodala kanadskému vojenskému letectvu, kde sloužil do roku 1946. Není bez zajímavosti, že Jan Šerhant nebo radiotelegrafista tehdejšího přeletu Oldřich Doležal se později stali úspěšnými piloty v československých perutích RAF.

Po druhé světové válce vystřídala Electra jedenáct majitelů až se dostala do majetku praktického lékaře Dr. Almanda z Texasu. Od něj se po několika letech vyjednávání podařilo letoun zakoupit zpět do České republiky a zahájit jeho kompletní rekonstrukci.

Díky nadšení a lásce jeho současných majitelů létá Baťovo legendární letadlo s českou imatrikulací OK-CTB opět v České republice. Vážíme si toho, že vám ve spolupráci s Leteckým muzeem Točná a lidmi, kteří se starají o historický odkaz českého létání, můžeme nabídnout jedinečnou možnost proletět se s tímto unikátním letounem. Poletíte s námi?

Pravidla soutěže

 • Krok 1

  Kupte si v butiku Carollinum jakékoli hodinky

 • Krok 2

  Vyplňte a v obchodě odevzdejte přihlášku

 • Krok 3

  Počkejte na slosování, které proběhne v říjnu 2017

 • Krok 4

  O výsledcích soutěže vás budeme informovat

Kompletní pravidla soutěže

Vybráno z Carollinum magazínu