Pilotní hodinky Hamilton

Hamilton časomírou Red Bull Air Race

Značka hodinek Hamilton byla od roku 2017 oficiální časomírou závodů série Red Bull Air Race World Championship a vytvořila tak novou dimenzi motorsportu. Díky 14 nejlepším závodním pilotům, mezi kterými byl i Francouz Nicolas Ivanoff, ambasador značky Hamilton již od roku 2005, se série závodů Red Bull Air Race stala unikátní vizuální podívanou kombinující rychlost, přesnost a umění letecké akrobacie.

Hodinky Hamilton a létání

Značka Hamilton byla založená v roce 1892 v pensylvánském Lancasteru a je s letectvím spjata už od roku 1919, kdy se piloti první americké letecké pošty mezi Washingtonem a New Yorkem řídili podle jejích hodinek a přístrojů. Ve třicátých letech se na přesnost časomír Hamilton spoléhala již veškerá americká letecká pošta i velké letecké společnosti. 

Hamilton ovšem nepsal jen hodinářskou historii, ale drží krok s dobou i v současnosti. Mnoho letek používá hodinky Hamilton jako standardní vybavení, včetně 121. stíhací perutě Jižní Koreje, helikoptérové akrobatické skupiny Patrulla ASPA ze Španělska, letky Patrol Squadron Forty ze Spojených států a Apache a F-16 Demo Teamu z Nizozemí anebo záchranné služby Air Zermatt. V Česku je ambasadorem značky Hamilton letecký akrobat Marek Hyka.

Hamilton Watch Company patřící do skupiny Swatch Group si zakládá na svých kořenech sahajících až do roku 1892, kdy začal Hamilton vyrábět, tehdy ještě v Lancasteru v USA, své první kapesní hodinky.

I přesto, že kořeny firmy sahají až do USA, své sídlo má Hamilton ve městě Biel ve Švýcarsku a jeho hodinky jsou „Swiss Made“, díky čemuž v sobě spojují amerického ducha a švýcarskou preciznost.

Více o portfoliu značky Hamilton najdete zde.

Nic se nevyrovná tomu, zkusit si hodinky na vlastní ruce.

Přijďte si hodinky vyzkoušet a poradit se s našimi odborníky. A navíc můžete porovnat z 300+ dalších modelů různých značek.

Vybráno z Carollinum magazínu