Pilotní hodinky Breitling

Navitimer, Chronomat, Emergency

Již od samých počátků éry ,,báječných mužů na létajících strojích" byl Breitling při všech nejzásadnějších milnících v historii dobývání nebe a vesmíru. Jeho palubní chronografy najdete v kokpitu stíhaček z druhé světové války i v letounech všech významných výrobců komerčních dopravních letadel v dalších desetiletích. 

Dlouhotrvající vztah s leteckým světem rozvíjí švýcarská značka dodnes. Za vše hovoří spolupráce s elitními akrobatickými piloty a týmy, podpora záchrany historických letounů i účast na významných leteckých akcích po celém světě. Díky tomu Breitling skvěle rozumí potřebám všech, kdo mají rádi letectví, což potvrzují již legendární modely hodinek této manufaktury. 

Breitling Jet Team

Zjistěte více nejen o modelu Navitimer, který se díky své spolehlivosti vydal i do vesmíru, či modelu Chronomat, který posunul hranice přesnosti a spolehlivosti leteckých chronografů.

Navitimer

Revoluční náramkové hodinky s chronografem a „mechanickým počítačem“ pro piloty byly představeny roku 1952. Standardní logaritmické měřítko po obvodu číselníku bylo obohaceno o převody kilometrů a námořních a anglických mil, což usnadňovalo plánování letu. Nechyběla možnost převodů jednotek litrů na galony atd. Navitimer se stal hitem doslova přes noc. Netrvalo dlouho a největší světová asociace pilotů a majitelů letadel (AOPA) se rozhodla udělat z Navitimeru své oficiální hodinky.

Chronomat

Název řady Chronomat je odvozen od původního náramkového chronografu ze 40. let minulého století. Na jeho počest vznikl v roce 1984 stejnojmenný chronograf ve spolupráci s italskou vojenskou letkou Frecce Tricolori. Piloti se podíleli na designu i funkcích. Tyto hodinky si získaly neuvěřitelnou oblibu převážně v Itálii a v USA. Navzdory quartzové krizi obliba těchto mechanických hodinek rostla. Dnes je Chronomat páteřní modelovou řadou manufaktury Breitling.

Emergency

Breitling Emergency jsou první hodinky na světě s technologií PLB (Personal Locator Beacon – osobní maják pro určení polohy). První verze s jediným frekvenčním pásmem 121,5 MHz byla uvedena na trh po několikaletém vývoji a testování už v roce 1995. To byl rok, kdy se hodinky dočkaly povýšení na opravdový nástroj pro profesionály a dobrodruhy. 

Kupte si nové hodinky a vyhrajte let Electrou J. A. Bati.

Vybráno z Carollinum magazínu