Muži v černém: Hamilton Ventura se vrací na filmová plátna

Hodinky Hamilton Ventura se zapsaly do světové kinematografie jako jedny z nejstylovějších. Na filmová plátna se vrátily díky pokračování série Muži v černém. Dnes již sběratelský kousek je nezbytnou součástí vzhledu agentů v černém.

Tento model byl poprvé představen v roce 1957. Ve své době způsobil nemalý rozruch nejen díky výjimečnému designu. Byl především vůbec první na světě, který byl poháněn klasickou baterkou. To z něj učinilo na dlouhá léta jeden z bestsellerů.


Hodinky švýcarské značky Hamilton se objevují na stříbrném plátně pravidelně již od roku 1932. Celkem je možné je zahlédnout na zápěstí nejrůznějších hrdinů ve více než 500 filmů. Mnohé z nich se díky tomu staly ikonami a sběratelskými kousky. Ne jinak je tomu u série Muži v černém.

Hamilton Ventura jsou součástí standardního dress codu hlavních hrdinů již od prvního dílu, který slavil úspěch již v roce 1997. Ve snímku Muži v černém: Globální hrozba je na ruce nosí například Agent M v podání Tessy Thompssonové. Pouzdro z ušlechtilé oceli má šířku 32,3 mm a ukrývá quartzový strojek, tedy stejně jako tomu bylo u modelu z 50. Let. Hodinky doplňuje černý kožený řemínek.

V pánském provedení je možné hodinky vidět na zápěstí Agenta H v podání Chrise Hemswortha. Tento model má nejen širší pouzdro rovněž z ušlechtilé oceli (34,7 mm), ale především disponuje automatickým strojkem H-10 s rezervou nátahu až 80 hodin. Ciferník je otevřený a ze stříbra. Ručičky jsou pak pokryty luminiscenční vrstvou Super-LumiNova. 

Model - reference: H24411732

Kalibr: Quartzový strojek

Průměr pouzdra: 32,3 mm

Voděodolnost: 50 m

Křišťálové sklíčko


Model - reference: H24515551

Kalibr: Automatický strojek H-10

Průměr pouzdra: 34,7 mm

Voděodolnost: 50 m

Safírové sklíčko

Vybráno z Carollinum magazínu