Krása ukrytá v hodinkách Vacheron Constantin

Vacheron Constantin- Patrimony perpetual calendar

Článek napsán ve spolupráci s Vacheron Constantin.

Linie Patrimony

Jedna z nejznámějších linií značky Vacheron Constantin nese název Patrimony a čítá širokou nabídku modelů jak pro muže, tak pro ženy. Vacheron Constantin však není jen řada Patrimony. V našem butiku Carollinum vám rádi představíme všechny linie.

Luxusní hodinky Vacheron Constantin- Patrimony

Pokud však vyžadujete opravdu jedinečné hodinky, přečtěte si více podrobností o modelu Philosophia vycházejícím z této řady.

Ateliery Cabitioners a model Philosophia

Své fantazii můžete popustit uzdu díky mistrům hodinářům ze speciálního oddělení Atelier Cabinotiers Special Order. Ti jsou připraveni pečlivě vybraným jedincům poskytnout možnost výroby hodinek na zakázku.

Ateliery Cabitioners a model Philosophia

Příkladem je model Philosophia vycházející z linie Patrimony, upravený dle přání klienta. Ten si přál pouze jednu centrální ručičku s 24 hodinovým zobrazením času. Ke zjištění přesného času včetně minut tak slouží minutová repetice odbíjející přesný čas.

Ateliery Cabitioners a model Philosophia

I číselník je mistrovským dílem a k jeho dokonalosti by jistě stačil tourbillon, otáčející se jednou za 60 sekund, který eliminuje vliv gravitace na chod strojku. Nicméně klient se zálibou v astronomii si přál tourbillon doplnit indikátorem měsíční fáze a mistři hodináři ve Vacheron Constantin mu rádi vyhověli.

Ateliery Cabitioners a model Philosophia

V průhledném zadním víčku je vidět krásný strojek sestrojený z 522 dílů s ručním nátahem. Při pozorném pohledu spatříte indikátor rezervy chodu, na kterém je vyobrazeno souhvězdí velké medvědice. A nesmíme zapomenout ani na samotné pouzdro strojku, kde je vyvedeno krásné gravírování.

Vacheron Constantin Philosophia

Linie Métiers d'Art

Luxusní hodinky Vacheron Constantin- Métiers d'Art

Další velmi zajímavou linií luxusních hodinek Vacheron Constantin je Métiers d'Art. Mistrovští řemeslníci působící u Vacheron Constantin si své znalosti a zkušenosti předávají z generace na generaci, z mistra na učně, od roku 1755.

Díky této tradici se pod hlavičkou domu rodí autentické hodinářské skvosty s parametry uměleckých děl, které vznikají pomocí prastarých uměleckých technik, jako je fasování kamenů, smaltérství, rytí nebo skeletonizace.

Vacheron Constantin Linie Métiers d'Art

Pokud zatoužíte po luxusních hodinkách kombinujících tyto techniky, je linie Métiers d'Art správnou volbou. Více informací naleznete přímo na stránkách Vacheron Constatin nebo vám je rádi sdělíme v našem butiku Carollinum.

Vybráno z Carollinum magazínu