Spisovatelská edice Daniel Defoe společnosti Montblanc

Hold jedné z největších ikon světové literatury

Počínaje rokem 1992 uctívá společnost Montblanc každoročně památku renomovaných spisovatelů jedinečnou edicí inspirovanou jejich géniem a životem. V tomto roce vzdáváme hold Danielu Defoeovi prostřednictvím sofistikované kolekce, která sestává z plnicího pera, kuličkového pera, Rolleru a mechanické tužky.

Limitovaná edice psacích potřeb Daniel Defoe

Daniel Defoe, tvůrce věčné postavy Robinsona Crusoea, byl nejproduktivnějším anglickým spisovatelem své doby a napsal více než 500 knih, brožur a časopisů. Jako jeden z nejranějších zastánců románu je považován za průkopníka moderní literatury.

V duchu nejvyššího uměleckého mistrovství oslavuje spisovatelská edice Daniel Defoe umělecké dílo a génia použitím Defoeova podpisu, vybraných symbolů a ornamentů. Jemně vyrytý portrét Crusoeova papouška a klip ve tvaru ptačího pírka připomínají jeden z nejznámějších románů v historii lidstva.

Bitva o přežití

Jako připomínka Crusoeových pokusů o útěk z ostrova na raftu je tvar edice modelován do tvaru pádla. Ušlechtilá pryskyřice víčka a těla pera je inspirována barvou a strukturou dřeva. Portrét věrného Crusoeova společníka, papouška „Poll“, je vygravírován na rutheniem potaženém hrotu z 18kt zlata. Pečlivě vypracovaný, zdobený klip ve tvaru ptačího pírka dále připomíná jeho opeřeného přítele.

Limitovaná edice psacích potřeb Daniel Defoe

Znaky doby

Křehké rytiny typických ornamentů 18. století, které doprovázely první vydání „Robinsona Crusoea“ v roce 1719, zdobí kroužek na víčku a tělo pera. Podpis Daniela Defoea je zvěčněn jako jemná rytina na víčku. Filigránové vzory na kroužcích připomínají stehy na oděvech, které si Robinson vlastnoručně vyráběl.

Limitovaná edice psacích potřeb Daniel Defoe

Spisovatelská edice Daniel Defoe společnosti Montblanc je k dispozici celosvětově v přísně limitovaném množství.

Více informací o speciální edici Daniel Defoe Vám rádi poskytnou v butiku Montblanc v Pařížské ulici, Praha 1.

Vybráno z Carollinum magazínu