Pilotní hodinky IWC

Legendy v oblacích

Značka IWC má bohatou historii spjatou s pilotními hodinkami. Vůbec první pilotky opustily manufakturu IWC v roce 1936. Jejich rysy rozeznáte i v současné kolekci pilotních hodinek s otočnou lunetou pro zaznamenání času vzletu a s antimagnetickým krokovým ústrojím. O čtyři roky později přišlo IWC s hodinkami Big Pilot´s osazenými kalibrem 52 T.S.C. a s číselníkem připomínajícím palubní přístroje v kokpitu. Velikost pouzdra byla neskutečných 55 mm. Zajímá vás, jak tyto modely ovlivnily dnešní hodinky IWC?

Big Pilot’s Watch (IW500912)

Ikonický model Big Pilot’s z roku 1940 nastavil standard pro podobu pilotních hodinek. Tehdejší těžko uvěřitelný průměr pouzdra 55 mm s velkou kónickou korunkou pro snadnější seřízení v kožených rukavicích a strohý ciferník evokující přístroje kokpitu letadla vytvořily jeho základní rysy platné dodnes.

VÍCE O TOMTO MODELU

Pilot’s Watch Mark XVIII (IW327001)

První zmínka o pilotních hodinkách Mark XI pochází z roku 1948. Ve své době se staly legendou. Původně byly vyráběny výhradně pro britskou Royal Air Force, kde je používali armádní piloti po více než 30 let. Mark XI byly osazeny kalibrem 89 s vnějším pouzdrem z magneticky měkké oceli, jak je tomu i u soudobého následovníka v kolekci hodinek IWC. 

Více o tomto modelu

Pilot’s Watch Chronograph (IW377709)

Pilotní hodinky s chronografem mají stále svůj smysl. Z historického hlediska může jít o odkaz k měření doby letu. První IWC pilotky z roku 1936 využívaly k tomuto účelu otočnou lunetu.

Více o tomto modelu

Pilotní odkaz

V současné kolekci pilotních hodinek IWC můžeme najít i řady kolekcí věnované leteckým legendám. Patří mezi ně Top Gun (pouzdra hodinek z matné černé keramiky) a Top Gun – Miramar (khaki ciferníky a řemínky, lesklá černá keramika) věnované elitní letecké škole a základně Miramar v USA.

Zapomenou se nesmí ani na řadu s názvem Antoine De Saint Exupéry (charakteristické hnědé ciferníky a řemínky, font číslic odkazuje na první pilotní hodinky IWC z roku 1936) jako pocta stejnojmennému francouzskému válečnému pilotovi a spisovateli.

A nakonec řada Spitfire věnovaná legendárnímu anglickému stíhacímu letounu. Poznáte ji díky ocelově stříbrným číselníkům a gravírovanému letadlu Spitfire na dýnku či rotoru.

Kupte si nové hodinky a vyhrajte let Electrou J. A. Bati.

Vybráno z Carollinum magazínu