Košík je prázdný.

Breitling Navitimer 2022

Navitimer slaví 70 let!


Model Navitimer se stal nejen nejslavnějšími hodinkami švýcarské manufaktury Breitling, ale také ikonou světa hodinářství, obdivovanou letci a piloty, stejně jako mnoha sběrateli. Breitling nyní přichází s novou, redesignovanou kolekcí, jež nadchne moderním, promyšleným vzhledem, který ctí původní prvky.
 

Psal se rok 1952. Willy Breitling, vnuk zakladatele značky Léona Breitlinga, právě vyvinul nové náramkové hodinky. Šlo o chronograf s obousměrně otočnou lunetou s vroubky pro snadnější zacházení a s kruhovým logaritmickým pravítkem, díky němuž si piloti v kokpitu letounu mohli lehce spočítat všechny údaje nutné pro úspěšný let, jako průměrnou rychlost, vzdálenost od startu, spotřebu paliva nebo letovou hladinu.


O dva roky později si tento přelomový model, který se zapsal velkým písmem do historie světové hodinařiny, vybrala za oficiální hodinky AOPA (Aircraft Owners and Pilots Association), největší světová organizace sdružující majitele letadel a piloty. Nové partnerství vedlo k jedinému – světlo světa spatřil model Navitimer, jehož název je složen ze slov navigation a timer. První hodinky ještě neměly logo Breitling, pouze logo AOPA umístěné na černém číselníku pod pozicí dvanáct.

Coby pocta tomuto zásadnímu partnerství se logo AOPA vrátilo na číselník hodinek nové, redesignované kolekce Navitimer, která byla celosvětově představena koncem letošního března. Pod dvěma symbolickými křídly AOPA jsou umístěny nápisy Breitling 1884 a Navitimer. Textová část promyšleně doplňuje tři sčítače chronografu na pozicích tři, šest a devět.  

Novinky 2022

Nová kolekce

Nové modely Navitimer vycházejí z ustálených designových kódů původních hodinek. Nechybí tak indexy ve tvaru hůlky (baton), dvojice sčítačů chronografu a mimostředná sekundovka nebo vroubkovaná, oboustranně otočná luneta s kruhovým logaritmickým pravítkem.
 
Ovšem při bližším pohledu si všimneme mnoha designových vylepšení, díky nimž hodinky působí modernějším, čistším a odlehčenějším dojmem a také – i přes danou velikost pouzdra – lépe sedí na zápěstí než předchozí modely. Plošší logaritmické pravítko a vypouklé sklíčko dodávají novinkám kompaktnější profil.
Skrze zadní stranu pouzdra je možné obdivovat automatický manufakturní kalibr Breitling 01 s tenčím rotorem. Jde o přesný chronometr s odchylkou chodu -4 až +6 sekund za den certifikovaný COSC, s rezervou chodu cca sedmdesát hodin a pětiletou zárukou. Změny se dočkalo i umístění okénka s datem, které se velmi prakticky nachází v okénku sčítače chronografu na pozici šest.

Hodinky jsou k dispozici ve třech rozměrech pouzdra (46, 43 a 41 mm), jež je vyrobeno buď z oceli, nebo červeného zlata. Dechberoucí jsou nové odstíny číselníků, které čítají kromě klasické černé, stříbrné a měděné též různě syté odstíny modré a zelené barvy, v závislosti na velikosti a materiálu pouzdra i na zvolené barvě subčíselníků. Nové modely doplňují hnědé či černé řemínky z aligátora s překlápěcí sponou nebo ocelové či zlaté sedmiřadé tahy s motýlovou překlápěcí sponou.    

Na cestu životem

Navitimery se staly populárními též mezi známými osobnostmi – kromě jiných je nosil jazzman Miles Davis, hudebník Serge Gainsbourg či piloti formule 1 Jim Clark a Graham Hill.
Právě z tohoto dědictví vychází i nová kolekce Navitimer. Letošní novinky jsou totiž průvodcem pro všechny možné cesty životem, určeným pro muže i ženy.

Značka Breitling představila novou kampaň se sloganem Navitimer – For The Journey a s novým týmem ambasadorů. Navitimer Squad tvoří basketbalová superstar Giannis Antetokounmpo, primabalerína American Dance Theatre Misty Copeland a průzkumník a dobrodruh Bertrand Piccard. Každá z osobností má totiž za sebou neuvěřitelnou životní cestu, která ji přivedla na špičku v daném oboru.

V průběhu let se z modelu Navitimer, nástroje pro profesionální piloty, staly hodinky s mnohem širším společenským dosahem. V roce 1962 je měl na zápěstí při vesmírné misi, kterou sledovalo na televizních obrazovkách přes čtyřicet milionů lidí, americký letec a astronaut Scott Carpenter. Hodinky mu pomáhaly mimo jiné odlišit den od noci.
Zajímají vás čerstvé novinky ze světa luxusních hodinek a doplňků?
Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky společnosti Google.