CLIFTON CLUB SHELBY ® COBRA

Partnerství manufaktury Baume et Mercier se společností Carroll Shelby, trvající od roku 2015, přineslo další přírůstek do exkluzivní kolekce Shelby Cobra ®. Tento rok přišla řada na nejikoničtější model amerického motorismu, legendární Shelby Cobra Daytona Coupe. V roce svého vzniku (1964) se stala prvním americkým vozem, který zvítězil v závodě Le Mans. V tomto závodě rovněž nastavila Shelby Cobra světový rychlostní rekord na 196 mph (315 km/h).

Strojek La Joux-Perret 8147-2 s automatickým nátahem a flyback chronografem, s rezervou chodu 42 hodin a pracující na frekvenci 4 Hz. Pouzdro o velikosti 44 mm je vyvedeno v kombinaci materiálů titan a leštěná ocel. Ciferník rozdělený po vzoru zádi Shelby Cobra Daytona Coupe na dvě barvy, modrou a stříbrnou. 

Dalšími převzatými detaily jsou tlačítka chronografu ve tvaru pedálů, vygravírované logo “COBRA” použité původně na bloku motoru, rotor v podobě kola, tachymetrická škála s rudě zvýrazněnou číslicí 196 odkazující k rychlostnímu rekordu v závodě Le Mans. 196 je rovněž číslo limitace celé kolekce. Vodotěsnost 50 m. Pro luminiscenční prvky byl použit nátěr Superluminova C1 s modrým odstínem.

Vybrané články z magazínu: